banner461
banner195

Cumhuriyet Bağımsızlık Mücadelesinin Zaferi

Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Cumhuriyetin Türk Milletinin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin bir sonucu olduğunu dile getirdi.

Cumhuriyet Bağımsızlık Mücadelesinin Zaferi
29 Ekim 2014 Çarşamba 17:00

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, Cumhuriyetin Türk Milletinin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin bir sonucu olduğunu dile getirdi.

Güven, “ Türkiye Cumhuriyeti’nin 91. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 91. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden de çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucuları Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.