banner461
banner195

Cumhuriyet Gazetesine Nevşehir'den Kınama

Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo dergisinden bazı karikatürleri yayınlamasına, Nevşehir gündemin adresi FİB Haber sert tepki gösterdi.

Cumhuriyet Gazetesine Nevşehir'den Kınama
14 Ocak 2015 Çarşamba 22:32

banner143
banner134
PARİS'te geçen hafta saldırıya uğrayan Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun olaydan sonraki ilk sayısının kapağında Peygamber Efendimizin tasviriyle çıkması, yeni bir provokasyon girişimi olarak değerlendirildi ve itidal çağrılarıyla karşılandı. Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo dergisinin çıkan son sayısını vereceğini duyurması da ülke genelinde büyük tepki çekti.

Orta Anadolu’nun ve Kapadokya Bölgesinin güçlü sesi FİB Haber.Com Yönetiminden geçtiğimiz günlerde Paris’te Charlie Hebdo dergisine yönelik yapılan saldırı sonrasında Türkiye’de yayın yapan Cumhuriyet Gazetesi tarafından verildiği iddia edilen desteğe sert tepki gösterdi.

FİB Haber.Com Genel Yayın Yönetmeni Fikret Çapacı, “İslam Dininimizin kutsallarına saygısızlık yaparak Avrupa’da İslamafobia hareketine benzin taşıyan Charlie Hebdo’ya Türkiye’de yayın yapan bir gazetenin sahip çıkması son derece manidardır. Bu davranış kabul edilebilir bir davranış değildir” dedi.

Çapacı, Paris’te yaşanan Charlie Hebdo dergisi baskınından sonra Cumhuriyet Gazetesi’nin söz konusu derginin kapağını köşe yazarları aracılığıyla yayınlamasına şiddetli tepki gösterdi.

İslam’ın barış ,hoşgörü  ve adalet dini olduğunu hatırlatan Fikret Çapacı, söz konusu terör eylemlerini İslam Dinine izafe etmenin mantık dışı bir tutum olduğunu söyledi. Paris’te yaşanan bu menfur saldırının arkasında hangi şer odakları olduğunun zaman içerisinde aydınlığa kavuşacağına inandıklarını söyleyen Çapacı, Avrupa’da büyüyen İslam karşıtlığını ve bu bağlamda yaşatılması planlanan gerilimin Türkiye’ye de taşınmaya çalışıldığını iddia etti. Türkiye’yi Paris üzerinden köprü kurarak oyunun içerisine çekmeye çalıştıklarına vurgu yapan Çapacı, Türkiye’deki sağduyulu vatandaşların bu oyuna alet olmayacaklarına inandıklarını kaydetti.

‘KİME HİZMET ETTİKLERİ ORTADA’

Charlie Hebdo dergisinin tartışmalı kapağının Cumhuriyet Gazetesi tarafından kullanılmasının son derece manidar olduğunu ve bu davranışın Türkiye’yi yeniden kaosa sokmaya çalışan bir zihniyetin tezahürü olduğunu söyleyen Çapacı, “Söz konusu gazete, daha önce İslam Dininin kutsallarıyla alay etme cüretini göstermiş bu dergiye sahip çıkarak şer odaklarının Türkiye şubelerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır” diye konuştu. Cumhuriyet Gazetesi’nin yüzde 99’u Müslüman olan Türk halkının değerleriyle adeta dalga geçtiğini söyleyen Çapacı sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet Gazetesi Charlie Hebdo dergisinin 4 sayfalık seçkisini yayınladığını ve uzun süren istişareler ile tartışmalı kapağı seçki kısmında yayınlamadığını duyuruyor. Ancak yazarları olan Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan’ın köşelerinde bu kapaklar yer alıyor. Sormazlar mı adama, söz konusu köşeler gazeteye ait değil mi?, yoksa bu köşeler bilginiz dışında mı yayınlandı? Kime hizmet ettiğiniz apaçık ortadadır.”

“DÜNYA ‘BEŞ’TEN BÜYÜKTÜR

Paris’teki saldırının ardından özellikle Türkiye’de İslam’a olan alerjilerini terör maskesi altında kusan birçok gazeteci ve siyasiyi hayret ile izlediklerini söyleyen Fikret Çapacı, “Bu kadar terör karşıtı ve insanlığın yanında duran bu arkadaşlara sormak lazım: Ortadoğu’da ve Filistin’de yaşanan insanlık suçlarını, aleni terörü bir kez bile kınamak aklınızdan geçmedi mi?, yoksa iplerinizi elinde tutanlardan mı korkup da bu insanlık suçunu lanetleyemediniz?” dedi. Terör eylemlerinin Avrupa’da yapıldığında dünya gündemine taşındığını da hatırlatan Çapacı, “Biz  FİB Haber Merkezi olarak her zaman mazlumun yanındayız. Bu ister Paris’te saldırıda ölen Fransız olsun, isterse de Filistin’de, Uygur’da Suriye de şehit olan kardeşlerimiz olsun. Ancak dünyanın bu çifte standardına karşı sesimizi yükseltiyoruz. Özellikle Türkiye içerisinde bu değirmene su taşıyan kimliksizlere de buradan sesleniyoruz: Dünya ‘Beş’ten Büyüktür”

BATININ İKİ YÜZÜ

Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo dergisinden bazı karikatürleri yayınmasını kınadıklarını dile getiren FİB Haber.Com Koordünatörü İbrahim Uysal da, şöyle konuştu:

"Türkiye'deki tüm basın kuruluşları özgürdür ancak yapılyan yayınlar millete hizmet yönünde olmalıdır. Cumhuriyet bu yayınıyla hangi devletlere hizmet etmektedir. Müslüman ülkelerin liderlerine, terör devletine karşı tavır koyma cesaretini kendilerinde bulmalarını, kendi insanının da canına değer vermelerini, milyonluk yürüyüşlere öncülük etmelerini ve çeşitli senaryolarla batılı devletlerin doğuda yaşanan katliamları unutturmaya çalışması oyununa karşı dimdik durmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz."

GÜN BİRLİK GÜN TEK YUMRUK OLMA ZAMANI

Hepimizin Ortak değerleri olan inancımıza yapılan bu çirkin saldırıyı hep birlikte kınamaya ve konu ülkemiz milletimiz ve inanacımız gibi Milli ve manevi değerleimize yapılan bir saldırı olduğunda gerisi TEFERRUATTIR ortak akıl bilinciyle tek yumruk olabilme erdemliğini göstermeliyiz.Buradan hangi siyasi parti yada STK olursa olsun bu yapılan çirkin saldırıya karşı tüm NEVŞEHİRLİ hemşehrilerimizi ortak bir duruş sergilemeye davet ediyoruz...
Zira bahse konu olan Hepimizin ümmet olarak ortak PEYGAMBERİDİR...

Sevgili Peygamber Efendimize yapılan bu çirkin saldırı için hiçbir hesap yapmaksızın ortak akıl gösterebilene ne mutlu....

Hepinizden KINAMA Açıklamaları Bekliyoruz...! Biz Birlikte hepimiz TÜRKİYEYİZ...

Umut ediyoruz ki Tüm AK Gençleri, Ülkü Ocaklarının tüm Bozkurtlarını, Alperenleri, Milli Görüşçüleri, Gerçek CHP li özgürlükcü inanca saygılı Ulusalcıları, Mustafa Uğur'u, Mustafa Özdemir'i, Turgay Çetin'i, Hakan Gündüzpolat'ı her görüşteki Memleket sevdalısı Bayrak ve Ezan saygılısı hemşehrilerimizi çokta özlediğimiz tamda bu zamanda BİR olmaya davet ediyoruz... Gönlerden bayrağımız inmeyecek, minareden ezanımız dinmeyecek....

Bir önemli nokta daha; Bu tür provokasyonlarla birliğimize ve dirliğimize uzanan kirli elleri ve oynanan çirkin oyunları görüp bozmak adına her akli selim Müslüman gibi Sağduyulu olmaya bu oyunlara gelmeden İnanacı değerlerimize ilişkin yapılan saygısızlık için Yasal yollardan şikayetçi olabiliriz,Haklı davamızda haksız duruma düşmemek için sakin metanetli olup ayrıca sosyal paylaşımlarda Uslubuyla Demokratik tepkimizi ortaya koymalıyız...

Allah hepimizi korusun. Rabbim Bu yüce Milletimize ülkemize zeval vermesin...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Av . Fazlı koç - 3 yıl önce
Tahrik içerikli her türlü yayıncılığı kınıyorum. Birlik ve bütünlüğümüze her türlü saldırının halkımız nezdinde karşılık bulacağı aşikardır. Türk milletinin hertürü sıkıntıdan başı dik ve başarılarla cıktığı bu millet düşmanları tarafından unutulmasın. Kimse bu millete yeni bir tarih yazdırmasınki zararlı çıkmasın. Syg
Avatar
polat - 3 yıl önce
bende papanın karakütürünü yaptım yayınlıyacak babayiğit arıyorum
Avatar
sahın - 3 yıl önce
cumhuri̇yet gazetesi̇ adi cumhuri̇yet. i̇şte bunlarin mantiği bu chp de hemen desteklemeye başladi eee nede olsa kendi̇ gazetesi̇. kendi̇ fi̇ki̇rleri̇ni̇ yayinliyorlar. 100 deği̇l 1000 yil geçsede bu chp gerçekten deği̇şmedi̇ği̇ müddetçe bu ülkeni̇n yöneti̇mi̇ne gelemez.
Avatar
paladayı - 3 yıl önce
cumhuriyet gazetesi ve chp yi kınıyorum bunlarda gizli islama fobi cilik yandaşlarıdır oldum olası islam düşmanları allah onlara fırsat vermesin amin,,,,
Avatar
selam - 3 yıl önce
cumhuriyetçilerin ve kemalist lerin mantığı bu .farklı bir duruş beklemek zaten yanlış olur
Avatar
HAMDUN - 3 yıl önce
bunlarin adi cumhuri̇yet deği̇l çamuri̇yetdi̇r allah bunlarin belasini versi̇n bunlar kati bi̇r i̇slam ve kuran düşmanidir bunlarin mi̇lli̇yeti̇ ve ci̇bi̇lli̇yeti̇de belli̇ deği̇ldi̇r