banner461
banner195

Daha Temiz Bir Nevşehir İçin…

Nevşehir Belediyesi ekipleri, bahar temizliği kapsamında özellikle son günlerde rüzgâr nedeniyle çevreye yayılı poşet ve kağıt parçaları ile oluşan çirkin görüntüleri ortadan kaldırılması amacıyla temizlik çalışmalarına hız verdi.

Daha Temiz Bir Nevşehir İçin…
16 Nisan 2013 Salı 12:47

banner143
banner134

 Kentte boş arazilerin daha yaygın şekilde gözlemlendiği Güzelyurt Mahallesi’nde rüzgarın etkisi ile çevreye savrularak çirkin görüntüler oluşturan katı atık maddeleri görevlilerce temizlendi.

 

Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, 3 farklı ekip halinde çevreye rast gele yayılan katı atık maddelerin temizlenmesi çalışmaları yaparken, Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bazı vatandaşları zamansız çöp çıkartmamaları konusunda uyardı. Bu amaçlı olarak hazırlanan broşürlerde apartman sakinlerine ulaştırılırken, ev hanımlarına çöplerin mutlak surette her gün saat 20.00-22.00 saatleri arasında poşetler halinde dışarı çıkartılması çağrısında bulunuldu.

 

Öte yandan Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince özellikle bordür ve kaldırım kenarlarında kendiliğinden biten değişik türdeki otlarla zirai mücadele çalışmalarına da başlanıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.