banner461
banner195

Davulcuya Bu Yıl Kaç TL Vereceksiniz?

11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla mahallelerde Vatandaşı Sahura uyandıran davulcuya bu yıl ki verilebilecek bahşiş tutarı belirlendi.

Davulcuya Bu Yıl Kaç TL Vereceksiniz?
19 Haziran 2015 Cuma 17:55

banner143
banner134

NEVŞEHİRE(MHA) 11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayı dolayısıyla mahallelerde Vatandaşı Sahura uyandıran davulcuya bu yıl ki verilebilecek bahşiş tutarı belirlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, geçtiğimiz 3 yıl süresince 5+5 olmak üzere toplam 10 TL bahşiş tutarı belirlenen ramazan davulcusuna bu yıl 7.5+7.5 olmak üzere toplam 15 TL ücret verilmesini uygun görüldüğünü söyledi.

Nevşehir İl Merkezinde 18 Mahallede görev yapan ramazan davulcularının büyük bir bölümünün geçimini bu işten kazandığına dikkat çeken Nevşehir Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, “Mahallelerimizde halkımızı sahura uyandıran ramazan davulcularımıza verilebilecek alt sınır ücretin belirlenmesi konusunda tüm mahalle muhtarlarımızla istişarelerde bulunduk. Geçtiğimiz üç yıl süresince 10 TL alt sınır belirlemiştik. Bu yıl 15 TL ücret belirledik. Ramazan ayı süresince iki kez vatandaşın kapısına gelecek olan ramazan davulcusuna tabi ki isteyen daha fazla ücret verebilir ancak davulcunun vatandaştan talep edebileceği ücret 15 TL. Bu konuda ya da mahallesinde görev yapan davulcu ile ilgili herhangibir sorunu bulanan vatandaşlarımızın mahalle muhtarına başvuruda bulunmasını rica ediyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
öğretmen - 3 yıl önce
Davulla sahura kalkan kaldı mı?
Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Ramazanı gibi mübarek ayı bile ranta döndermeye çalışıyorsunuz. Ben vermek isyemiyorum. Sorun yaşarsanız ne demek. Kimi görevlendirip kime peşkeş çektiniz bu ihaleyi. Böyle bişey olamaz olmamalı...