banner461
banner195

Demokrasi nöbeti 20. gününde artan ilgiyle devam ediyor

15 Temmuz günü bir grup haininin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti , Diriliş Meydanı’nda birlik ve dayanışma içerisinde sürüyor.Farklı siyasi görüşlere sahip binlerce insanın, tek devlet, tek bayrak, tek vatan...

Demokrasi nöbeti 20. gününde artan ilgiyle devam ediyor
04 Ağustos 2016 Perşembe 08:40

banner143
20. gününde Nevşehirliler Nöbetde
İlgili Galeriye Git
banner134
15 Temmuz günü bir grup haininin gerçekleştirdiği darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti , Diriliş Meydanı’nda birlik ve dayanışma içerisinde sürüyor.
Farklı siyasi görüşlere sahip binlerce insanın, tek devlet, tek bayrak, tek vatan düşüncesi içinde Türkiye’nin birliği, diriliği ve iriliğini ortaya koyma adına buluşmaları , demokrasi nöbeti adı altında 20. gününe girdi.
Diriliş Meydanı’nda toplanan her yaş grubundan binlerce Nevşehirli, büyük bir onur ile göklerde dalgalandırdıkları Türk Bayrakları ile büyük bir coşku yaşadılar.
Bu toprakları vatan yapmak ve düşmanlarından korumak için vatan hainleri ile giriştikleri silahlı saldırıda şehit olan asker ve polisler başta olmak üzere 15 Temmuz’daki hainlerin darbe girişimi sırasında şehit olan polis, asker ve sivil vatandaşlarımızın ruhuna fatiha okunmasının ardından İstiklâl Marşı binlerce vatandaş tarafından okundu.
Nevşehir Belediyesinin kadro ve ekipman desteği ile daha donanımlı hale getirilen Nevşehir Belediyesi Mehter takımı tarafından seslendirilen kahramanlık marşları vatandaşların coşkusuna ortak oldu.
Hacı Adayları Kutsal Topraklara Uğurlandı
Kutsal topraklara gitmek için yola çıkacak hacı adayları için uğurlama töreni düzenlendi. Uğurlamada, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ve İl Müftüsü Yakup Öztürk ile hacı adaylarının yakınları da hazır bulundu.
"Hainlerin Kahr Olması İçin Allah’a Dua Edin"
Burada hacı adaylarına seslenen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, biraz önce Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ile birlikte Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulunduklarını hatırlattı. Yaptığı açıklamaları Orada tüm hacı adaylarına ülkemizden gidecek tüm hacı adaylarından özel bir istirhamda bulunduğunu söyledi. Aynı istirhamı bu vatan için nöbet tutan vatandaşlarımızın da huzurunda tekrar edeceğini aktaran Ünver “ Beytullah’ı görüp selam verdiğinizde , iki elinizi açıp yalvaracaksınız. ‘Ya rabbi yıllardan beri seccadelerimizin başında seher vaktinde, dualarımızla şehitlerimizin kanı ile ayağa kaldırdığımız bu vatanı, hoca kisvesi altında hainler gelip kanımızı döke döke elimizden almaya çalıştı. Allahım bunları kahhar adın ile kahreyle. Sen en büyük intikam alıcısın. Bu gariban milletin duaları ile bunların intikamını al diye dua edeceksiniz inşallah. O kutsal topraklardan o dualar boş dönmeyecek. Ülkemizin dört bir yanında hayatı ile canı ile malı mülkü ile kendini ortaya atan kardeşlerimizin, ruhu inşallah Allah’ın huzurunda bizden hoşnut olacak, bizlerde onlardan inşallah hoşnut olacağız.” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Ünver, hac farizası için kutsal topraklara gidecek hacı adaylarının, ibadetlerinin makbul olması temennisinde bulundu.
"Şeytan Taşlardan Darbecileri Aklınıza Getirin,Onlar İçin De Bir Taş Atın"
Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, hacı adaylarının huzur içerisinde gidip, huzur içerisinde yeniden dönmeleri temennisinde bulundu. Aktaş şöyle konuştu: “ Şundan emin olun ki rahatlıkla haccınızı yapın. Bugün demokrasi nöbetimizin 20. gün, bu millet birlik ve beraberlik içerisinde oldukça bu ümmetin duası arkamızda oldukça, geçen yılki bedduanın nasıl geriye döndüğünü hep beraber gördük. Kutsal topraklara huzur içerisinde gidip, huzur içerisinde gelin. Kutsal topraklarda bizden selam söyleyin. Beddua etmeseniz de o mekanlarda bu beddua edenlerin Allah’ın ıslah etmesini, Islahı mümkün değilse kahhar ismiyle kahretmesini temenni edin. O bedduanın kendilerine dönmesini isteyin yeter. Kendileri nasıl bir acı ile acılanacaksa Allah onlara onu yaşatsın, bize bunu söylemek yeter. Bu dünyada da onlar gereken cezayı mutlaka görecektir. Şeytan taşlama ibadetinizde de Mehmetçiğin üzerine bomba yağdıran , özel hareket polislerimizi şehit eden, kapıda tankın üzerine giden bacımızı kurşunlayan asker bozuntularına, Üniforma içerisindeki eşkıyalar için de birer taş atın. Onların şeytandan farkı yok. Onların akıllarını çelenlerin , onlara bu emirleri verenlerin de fotoğraflarını akıllarınıza getirin ve bunu düşünerek onlar için hem kendiniz ve hem de bizim için de bir taş atın. “ dedi.
Daha sonra Nevşehir’den kutsal topraklara gidecek hacı adayları, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk’ün yaptığı dua sonrasında uğurlandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.