banner461
banner195

Derinkuyu Kaymakamı Kibaroğlu Görevine Başladı

Nevşehir’in Derinkuyu İlçesinde Kaymakam Mithatcan Kutluca’nın tayinini çıkması sonrası yeni kaymakam Selman Kibaroğlu ilçeye gelerek görevine başladı.

Derinkuyu Kaymakamı Kibaroğlu Görevine Başladı
23 Ekim 2014 Perşembe 18:09

banner143
banner134
Samsun ili Asarcık İlçe Kaymakamı olarak görev yapmakta iken İçişleri Bakanlığının 02.09.2014 tarih ve 2014/1032 sayılı müşterek kararnamesi ile Derinkuyu Kaymakamlığına naklen atanan Selman Kibaroğlu Derinkuyu’da görevine başladı.

1985 yılında İnegöl'de doğan, Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlayan,   2010 yılında Gümüşhane Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlayan Selman Kibaroğlu, il stajını Gümüşhane’de tamamladıktan sonra sırasıyla Kaymakam Refikliği ve Teftiş stajlarını bitirerek, Kastamonu-Küre ve Denizli-Güney ilçelerin de Kaymakam Vekili olarak görevi yaptı.  

16 Ekim 2011’de yurtdışı staj programı çerçevesinde bir yıl süreyle Amerika’da yönetim ve idari sistemler üzerine araştırma ve incelemelerde bulunan,  aynı zamanda Maryland Eyaletindeki Maryland Üniversitesinde İngilizce eğitimi görüp, başarılı bir şekilde bitiren Selman Kibaroğlu, 2012 yılının Haziran ayında İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı arasında yapılan protokol gereğince, mülki idare tarihinde ilk defa Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği’nde (New York) görevlendirilerek,  bu görev kapsamında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Moon tarafından verilen resepsiyon, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Dönem Başkanlığı Seçimleri ve uluslararası çeşitli toplantılara katıldı. 

Evli ve 1 çocuk babası olan ve yabancı dil olarak İngilizce bilen  İnegöllü genç Kaymakam Selman Kibaroğlu,  ayrıca  aikido, at binme, atlı engel atlama, atıcılık ve yüzme sporlarıyla ilgilenmektedir.

Genç Kaymakam Kibaroğlu, Nevşehir İli Derinkuyu İlçesi Kaymakamlığına asaleten atandı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
A.Köksal - 4 yıl önce
Kaymakam beyi bu gün Tanıma fırsatına Nail oldum. Genç çalışkan ve beyfendi bir insan,Derinkuyu için büyük bir şans,ALLAH yolunu açık etsin.