banner461
banner195

Derinkuyu'ya 10 Milyon Liralık Dev Yatırım

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesine 10 Milyon Liralık Dev Yatırım Hizmeti Başladı.

Derinkuyu'ya 10 Milyon Liralık Dev Yatırım
17 Nisan 2018 Salı 17:05

banner143
banner134

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesine, SUKAP kapsamında % 50 hibe ile İller Bankası Kayseri Bölge Müdürlüğü kontrolünde değeri 10 milyon lira olan kanalizasyon ilave inşaatına başlanılmıştır.

Derinkuyu Belediye Başkanı Ahmet BALCI; 28.04.2014 tarihinde İller Bankası Kayseri Bölge Müdürlüğü'ne yapmış olduğumuz yazılı başvuruya istinaden gerek Ankara gerekse Kayseri'de yaptığımız onlarca görüşme sonrasında, İlçemize dev yatırımı getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Yapılacak olan Kanalizasyon inşaatının toplam uzunluğu 50 km'dir. Kanalizasyon inşaatı yapımı bittiğinde ilçemizin büyük bir kısmının kanalizasyon sıkıntısı bitecek olup, Derinkuyu'lu hemşerilerimize bu hizmetin hayırlı olmasını diliyorum.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sn.Mehmet ÖZHASEKİ, Nevşehir Valisi Sn.İlhami AKTAŞ, Nevşehir Millet Vekillerimiz Sn.Mustafa AÇIKGÖZ, Sn.Murat GÖKTÜRK ve Sn.Ebubekir GİZLİGİDER, İller Bankası Genel Müdürü Sn.Yusuf BÜYÜK, İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sn.Sönmez ATA'ya Derinkuyu adına teşekkür ediyorum.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.