banner461
banner195

Derinkuyu'da Kutluca Dönemi Sona mı Eriyor ?

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde göreve başladığı günden bu yana gözlerin üstünde olduğu İlçe Kaymakamı nihayet ilçenin yıllardır süren kaymakam sıkıntısına çare olmuş görünüyor. Ancak, Kaymakam Kutluca’nın ilçeden ayrılması gündemde.

Derinkuyu'da Kutluca Dönemi Sona mı Eriyor ?
02 Haziran 2014 Pazartesi 17:19

banner143
banner134

 Kutluca Gidiyor mu?

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde göreve başladığı günden bu yana gözlerin üstünde olduğu İlçe Kaymakamı nihayet ilçenin yıllardır süren kaymakam sıkıntısına çare olmuş görünüyor. Ancak, Kaymakam Kutluca’nın ilçeden ayrılması gündemde.

Kendisinden önceki dönemde yıllarca kısa süreli, hatta bir yılını bile doldurmayan ilçe kaymakamları ile idare edilen Derinkuyu ilçesi artık bu kötü talihini yenmiş görünüyor.

1 Yılı aşkın bir süredir başarılı bir şekilde Derinkuyu ilçe kaymakamlığını sürdüren Derinkuyu ilçe kaymakamı Mithat Can Kutluca, edinilen bilgilere göre Bir kaç aya kadar ataması olması bekleniyor...

İlçe halkının da uzun yıllar feryatlarına neden olan Derinkuyu ilçesindeki kaymakam sorunu nihayet Kutluca ile çözülmüş görünüyor.

İlçe Kaymakamı Mithat Can Kutluca, Kırıkkale doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne girmeye hak kazandı. Bölümünü yüksek onur derecesiyle ikinci olarak tamamladıktan sonra 2008 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Niğde Kaymakam Adayı olarak intisap etti.

Sırasıyla Konya Altınekin ve Niğde Çamardı İlçelerinde vekaleten Kaymakamlık yapan Kutluca, 2010-2011 yılları arasında A.B.D de University of South Corolina da Public Manegemant and Leadership programı başarıyla tamamladı. Ankara da düzenlenen Kaymakamlık kursunu üstün başarı ve ikincilik derecesiyle tamamlayan Kutluca, tercihen ve asaleten Nevşehir Derinkuyu Kaymakamlığına atandı. Halen bu görevi yürütmekte olan Kutluca Ferda Didem hanım ile evli olup, çok iyi derecede İngilizce biliyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Erhan tunca - 4 yıl önce
derinkuyumuza yıllardır yok olan birlik beraberliği sevginin evrensel birşey olduğunu hatırlatan ve bu sevgiye layık olan sevgili kaymakamızıza bizlere bunları yaşattığı için bir suvermezli olarak daha büyük mevkilerde temenli ederim saygılarımla
Avatar
bg - 4 yıl önce
Hayatımda tanidigim çok makam mevki sahibi insan var ama kaymakam bey kadar asil ve dürüst birisi daha yok yolun açık olsun yiğit adam...
Avatar
derinkuyulu - 4 yıl önce
sn kaymakam bey yeraltı şehrinin çevresindeki yıllarca atıl durumda olan iş yerlerini turizme ve halkın hizmetine açtı kiliseyle çok uğraşmasına rağmen bürokratik engelleri aşamadı birde yerel yönetimle genel yönetim arasında köprü kuramadı aslında hedefinde çok şeyler vardı yolu açık olsun.