banner461
banner195

Derinkuyu'dan Suriyeli Kardeşlerimize Yardım

Veren el Derneği Derinkuyu Şubesi Eset zulmünden kaçarak ülkemize sığınan mağdur Suriyelilere yardım elini uzattı.

Derinkuyu'dan Suriyeli Kardeşlerimize Yardım
07 Şubat 2014 Cuma 17:18

banner143
banner134

 Veren el Derneği Derinkuyu Şubesi Eset zulmünden kaçarak ülkemize sığınan mağdur Suriyelilere yardım elini uzattı.

  Veren el Derneği Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan insanlara yardım etmek amacıyla tüm Şube ve Temsilciliklerinde yardım seferberliği başlatmıştı.  Bir kamyonu bulan un, ağırlıklı kuru bakliyat, patates, soğan ve battaniye gibi yardım malzemeleri kamplarda bulunan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Veren el Derinkuyu Şube Başkanı Yaşar Kızıltepe, “Ciddi anlamda açlıkla yüz yüze olan Suriyeli mağdur kardeşlerimize kardeşliğimizi göstermek amacıyla bu yardım kampanyasına giriştik. İlçe genelinde başlatmış olduğumuz kampanyaya vatandaşlarımızın duyarlılığı bizi son derece memnun etti. Peygamberimizin; “Bir kimse din kardeşine yardım ettiği sürece Allah da ona yardım eder”, “Her iyilik sadakadır” hadisleri gereğince bizlere gıda maddesi ve battaniye gibi malzemeleri yardım yapan bütün hayırseverlere derneğimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Derinkuyu Haber/


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kamil - 4 yıl önce
yardım toplayanlardan allah razı olsun.derinkuyuda önderlik yapanlar degişsin sanki reklam yapıyor adam.suriyeli kardeşlerimize tam destek olalım herkes yardım yapsın poz vermekle degil
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
müslüman müslümanın kardeşidir yapmamız gerekende budur herkesten allah razı olsun ... esat pisliği gibi müslüman kardeşlerimize zulum eden adamlarıda allah kahretsin.