banner461

Derinkuyu'nun Bu Yolu Ne Zaman Yapılacak ?

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesi ile Niğde Orhanlı Kasabası arasındaki Çekmi yolunun ne zaman asfaltlanacağı merak konusu oldu!

banner503
Derinkuyu'nun Bu Yolu Ne Zaman Yapılacak ?
05 Ağustos 2014 Salı 17:05

banner143
banner134

 DERİNKUYU’NUN BU YOLU NE ZAMAN YAPILACAK?

Derinkuyu İlçesi ile Niğde Orhanlı Kasabası arasındaki Çekmi yolunun ne zaman asfaltlanacağı merak konusu oldu!

 

Derinkuyulu vatandaşlar, Derinkuyu İlçesi ile Niğde Orhanlı Kasabası arasındaki Çekmi yolunun bir türlü asfaltlanmadığını dile getirerek 5-6 km mesafelik yolun asfaltlanmasını istediler. Derinkuyu Haber’e konuşan vatandaşlar, “Geçtiğimiz yıl yaz aylarında Niğde Valiliği Orhanlı ile Derinkuyu sınırı arasındaki yolu asfaltlama çalışmasını yaptılar. Asfaltlanan yolun Derinkuyu hudutları arasındaki Çekmi yolu ise asfaltlanmadı. Ağustos ayında Çekmi yolunun asfaltlanacağını duyduk ama bugüne kadar hiçbir çalışma başlatılmadı” dediler.

 

DERİNKUYU - ÇEKMİ - ORHANLI YOLUNUN ÖNEMİ

 

Derinkuyu -Çekmi ve Orhanlı yolu; Derinkuyu İlçesinin bölgede 50 bin nüfusa hitap eden ilçe pazarı açısından önemli görülüyor. Orhanlılılar Cumartesi günü kurulan Derinkuyu Pazarına geliyor. Yolun açılmasıyla ticari ilişkilerin artabileceği belirtiliyor. Bu yolun ayrıca adeta terk edilmiş ve saklı köy konumunda olan Çekmi Mezrasının da ilerleyen yıllarda turizme kazandırılabileceği öne sürülüyor. Çekmi Mezrasında terk edilmiş evler, Proto Hitit dönemine ait yer altı şehirleri ve bir de kilise bulunuyor.

Haber:Osman Aytekin


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
derinkuyulu - 6 yıl önce
yol yapmaya ne gerek var nasıl olsa her seçimde malzeme oluyor mustafa uçar gitti iş bitti