banner461

DERSİAD Nevşehir Şubesi açıldı

Dünya Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği (DERSİAD) Nevşehir şubesini açtı.

DERSİAD Nevşehir Şubesi açıldı
09 Ocak 2016 Cumartesi 23:00

banner143
DERSİAD
İlgili Galeriye Git
banner134
Dünya Erdemli Sanayici ve İşadamları Derneği (DERSİAD) Nevşehir şubesini açtı.

APAK Nevşehir Konağında düzenlenen Dünya Erdemli Sanayi ve İş Adamları Derneğinin Nevşehir şubesinin kuruluş programına Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Abdullah Sert hocaefendi, şehrimizin mümtaz şahsiyetlerden emekli İmam-Hatib Cemil Usta Hocaefendi , İstanbul DERSİAD Genel Başkanı Namık Berk ,DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek , Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, NTSO Başkan Vekili Mehmet Ali Öbekli , NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce ile Nevşehirli çok sayıda sanayici ve iş adamları katıldı.

DERSİAD Derneğini tanıtan kısa slayt sunumu ve DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek'in selamlama konuşmasıyla başlayan proğramda İstanbul DERSİAD Genel Başkanı Namık Berk'te derneğin kuruluş amaçlarını ve neler yapacaklarını anlatan kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra söz alan Abdullah Sert hocaefendi de yaptığı kısa konuşmasında İş Adamlarına Dini yönden önemli mesajlar verdi.

Vizyonu, Bütün çağları kuşatacak ilke ve erdemle donatılmış, öz değerlerine samimiyetle bağlı, ahlakı güzel, adaleti tam, güvenilir, katılımcı, gelişime açık, yenilikçi ve profesyonel iş adamları yetiştirmek, insanlığa ve tüm kâinata olan sorumluluklarını yerine getirmelerinde rehberlik etmek; sosyal eşitlik ve adalet anlayışının tesisinin ve sürekliliğinin sağlanması yönünde çalışmalar yaparak ülkemizin gelişmişlik düzeyini ve ekonomik gücünü arttırıp müreffeh, mutlu ve huzurlu bir toplum inşasına katkıda bulunmak; insanlığa ışık tutabilecek onurlu hizmet insanlarına öncülük etmek ve bu konuda gelecek nesillere cihanşümul bir model ve çalışma örneği sunmak gibi çok büyük sorumluluğu olan Dünya Erdemli Sanayi ve İş Adamları Derneğinin Nevşehir şubesinin kuruluş programı konuşmaların ardından Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk'ün Duaları ve yemekle son buldu.

Proğram sonunda günün anısına 
İstanbul DERSİAD  Genel Başkanı Namık Berk DERSİAD Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek'e özel olarak hazırlanmış olan hat tablosu takdim etti.

Ayrıca 
AK Parti'nin Afyonkarahisar' da gerçekleştirdiği 24. istişare ve değerlendirme toplantısında olmaları hasebiyle proğrama katılamayan AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz , Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider'in Dünya Erdemli Sanayi ve İş Adamları Derneğinin Nevşehir şubesinin kuruluş programına gönderdiği hayırlı olsun mesajları okundu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.