banner461
banner195

Dev Kompleksin İnşaatı Devam Ediyor

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompeksinin yapımı için çalışmalar aralıksız sürüyor.

Dev Kompleksin İnşaatı Devam Ediyor
01 Kasım 2013 Cuma 11:34

banner143
banner134

 DEV KOMPLEKSİN İNŞAATI DEVAM EDİYOR

Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompeksinin  yapımı için çalışmalar aralıksız sürüyor.  Şehir içi görünümünün de değişimini sağlayacak tesisin kısa sürede tamamlanmasına yönelik  olarak başlatılan çalışmalar için kurulan kule de,bu yöndeki çabaların nasıl olduğunu da gözler önüne seriyor.

HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından yapımı üstlenilen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı  51 bin 486 metrekare olarak belirlendi.

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen,  Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde , 500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

Belediye hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks içerisinde ayrıca meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü  yer alacak.

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehirli - 5 yıl önce
belediye binası çok güzel olacak ancak karasoku ve herikli mahallesi ne zaman güzel bir çehreye kavuşacak şehrin merkezine hiç yakışmıyor bu mahalleler
Avatar
ERGEN - 5 yıl önce
beyler beyler belediye binası cok güzel cok lüküs olması önemli değilki önemli olan hizmetleri dir.
Avatar
ceto - 5 yıl önce
nevsehirli kardeş karasoku ve herikli allahın izniyle hasan ünverle devam diyecek ve o işleride halledecek...