banner461
banner195

Didar Sahnesi Nevşehirde Perdelerini aralıyor.‏

Semerkand Haftası kutlamaları kapsamında 01 Haziran 20013 tarihinde Saat:14.00 da Kapadokya Kültür Merkezinde tiyatro oyunu sergilenecektir.

Didar Sahnesi Nevşehirde Perdelerini aralıyor.‏
27 Mayıs 2013 Pazartesi 14:19

banner143
banner134

 Oyun Hakkında Bilgi veren Semerkand Buhara Eğitim Kültür Derneği Başkanı Ahmet FERALAN : Bu Tiyatro oyununda anlatılmak istenen konu ; Vergi dairesinde memur olan Nihat’ın sosyal hayatta başına gelen olumsuzluklar ve sırlı olaylar traji komik bir şekilde seyirciye aktarılıyor. Nihat’ın insanlardan özür dilememesinin onu ne gibi sıkıntılara soktuğunu, nasıl yalnızlaştığını anlatıyor. Vergi affı ile daha da daralan hayatı, bir çıkış yoluyla ferahlıyor. Kalben ve fikren değişip erdemli bir insan haline dönüşüyor.

Oyunun Amacı : Özür dilemenin hem milli hem de manevi kültürümüzdeki değerinden hareketle, özür dileme kültürünün yaygınlaştırılması, nezaket ve mütevazılığin davranışlarımızda esas alınmasını amaçlamaktadır. dedi.Birlik ve beraberliğin salih amel olarak görüldüğü bu zamanda Semerkand Haftası Etkinlikleri ile bu birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek istiyoruz. Tüm Semerkand Sevdalılarını ve gönüllülerini, tüm Nevşehir Halkımızı faaliyetlerimize bekliyoruz.' Dediler


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.