banner461
banner195

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Nevşehir'de

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu AK Parti Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e geldi.

08 Şubat 2014 Cumartesi 11:35

banner143
Dış İşleri Bakanı Aday Tanıtımı
İlgili Galeriye Git
banner134

Davutoğlu nun İstanbul-Nevşehir yolcu Uçağıyla gelmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Havalimanında Davutoğlu nu Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan,Nevşehir Milletvekilleri,Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile AK Parti Teşkilatı karşıladılar.

Bakan Davutoğlu’nun 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimleri öncesinde AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısına katılmak üzere Nevşehir’e geldiği öğrenildi. AK Parti Nevşehir Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı bugün  saat 12.00’de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.

Bakan Davutoğlu Nevşehir AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan aday tanıtım programına katıldıktan sonra ise karayolu ile Niğde’ye hareket edecek.

Niğde ve Aksaray ilinde de aday tanıtım toplantılarına katılacak olan Bakan davutoğlu aynı gün akşam ise Konya'da partisinin organize ettiği toplantıya iştirak edecek..

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Sizin rızanız olmadan kimse bu topraklarda hükmedemeyecek. Kimse kapalı kapılar ardında planlar yapamayacak. Milletin iradesini ortaya koyacak yenilikler yaptık, yapmaya devam edeceğiz" dedi.


Davutoğlu, Kapadokya Kültür Merkezi'nde partisinin Nevşehir Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı.


Toplantıda partililere hitap eden Davutoğlu, son 10 yıl içerisinde büyük bir restorasyon yaşadıklarını belirterek, "Bunun üç temel ayağı oldu. Birincisi demokrasinin yükselmesi, milli iradenin yükselmesi, milli egemenliğin tahkim edilmesi. Üçüncüsü ekonomimizin güçlenmesi ve bir daha zarar görmeyecek şekilde sağlamlaştırılması. Demokrasi ve milli irade her şeyin üzerinde gelir. Sizin rızanız olmadan kimse bu topraklarda hükmedemeyecek. Kimse kapalı kapılar ardında planlar yapamayacak. Milletin iradesini ortaya koyacak yenilikler yaptık yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu. 

Son 4 yıl içerisinde Afrika'da 23 büyükelçilik açıldı

Davutoğlu, hükümet olarak haktan ve halktan aldıkları güçle bugünlere geldiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Hakkın ve halkın dışında hiç kimse önünde hesap vermeyiz. Son 4-5 yıl içerisinde Afrika'da 23 büyükelçilik açtık, şu anda Afrika'da 35 büyükelçiliğimiz var. Latin Amerika'da 6, Asya'da 4 büyükelçilik açtık. 85 yılda Afrika'da 12 büyükelçilik açılmıştı son 4 yıl içerisinde 23 büyükelçilik açtık. Niye açtık biliyor musunuz? İstiyoruz ki Anadolu insanı dünyanın her yerine gittiğinde kendi vatanı gibi altında gölgelenebileceği al bayrağı görsün istedik. Şu anda dünyada 221 temsilcilikle en çok temsil edilen 7. Ülkeyiz. Yakında ilk 5'e gireceğiz ve dünyanın her yerinde bu milleti dışişleri camiası olarak onurla gururla temsil ettik. Bakan olduğumda bütün dışişleri camiasına şu talimatı verdim:  'Artık hattı diplomasi yoktur sathı diploması vardır. Satıh ise tüm dünyadır' dedim."

Türkiye'de son günlerde yaşanan olaylara değinen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"2013 yılını düşünenler Gezi olaylarını hatırlayacaklar ama bakınız tarih yazacak olanlar 2013 yılında birkaç önemli olayı daha hatırlayacaklar. Esas bunlar hatırlanacak. Birincisi çözüm süreci. Bu süreçle birlikte bu milletin birlik ve beraberliğinin pekişmesi. İkincisi 14 Mayıs'ta IMF'ye olan son borcumuzun da ödenmesi ve bu milletin bir daha hiçbir şekilde kimseye borçlu olmayacağı bir dönemin önünün açılması. Üçüncüsü Avrupayla vize muafiyetinin kaldırılması için anlaşma imzalanması akla gelecek. Başımız dik bir şekilde dünyanın her köşesine gidebilmenizin adımları gelecek. Marmaray akla gelecek. Asya ile Avrupa'yı birleştiren o büyük proje. Dünyanın en büyük havalimanının temelinin atılması gelecek. Üçüncü Boğaz Köprüsü gelecek ve daha niceleri."


Türkiye, kendi tankını yapan ülke konumuna geldi

Geçtiğimiz ay Suriye'de kaçırılan Türk gazetecinin kurtarıldığını hatırlatan Davutoğlu, "Kaçırılan gazeteci kardeşimiz 40 gün boyunca zor günler yaşadı. Onunla birlikle bizde aynı sıkıntıları yaşadık. MİT tarafından yapılan bir operasyonla Bünyamin kardeşimizi kurtardık. Bizim için 1 kişi 75 milyon, 75 milyon 1 kişi demektir" dedi.


Kimsenin milli iradenin önüne geçemeyeceğini ve 30 Mart Yerel Seçimlerinin bu noktada önemli olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Son 10 yıl içerisinde ekonomimiz öyle bereketlendi ki ülke ekonomisi iyileşti. Bu ülke 10 yıl öncesine kadar kendi tankını modernize etmek için başka ülkelere muhtaçtı ama şimdi kendi tankını yapan, kendi savaş gemisini yapan bir ülke var" diye konuştu.


Konuşmaların ardından, Nevşehir Merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Salim yargı - 4 yıl önce
sayın bakandan nevşehi̇r için kim ne istemiş sadece gelip gitti ağırladıkmı o kadarmı biraz siyasetçiler bişeyler istese dertleri olsa ilimiz için
Avatar
bu seçim - 4 yıl önce @aa
genel seçimler olmuyor bu yerel seçim adaya oy verelim artık lütfen
Avatar
NEVŞEHİR - 4 yıl önce
valla bakan değil başbakanda gelse akp nevşehirde ayakkabi kutusuna sokulup imraliya gönderilecek
Avatar
Sadet bal - 4 yıl önce
Artık kendimizden bir başkanımız olsun yeter Artık
Avatar
vatandaş - 4 yıl önce
son yapılan ankete göre ak partinin nevşehirde oyu %18 düşmüşşş.1.ti̇caret odasini kaybetti̇2.beledi̇yede artik sallaniyor.
Avatar
yerli - 4 yıl önce
hoş gelmiş sefağelmiş başımızın üstünde yirivar
Avatar
aa - 4 yıl önce @NEVŞEHİR
ne derseniz deyin bu millet her şeyi biliyor. akp yüzde yetmişle gümbür gümbür geliyor
Avatar
memur - 4 yıl önce
sayın bakan hoşgeldiniz nevşehire;bu şehir için bu şehre faydalı bir tesis olur açılışa gelinir devletin polisi devletin resmi araçları seferber olur ben şu sorunun cevabını merak ediyorum devletin polisi devletin resmi araçları sadece aday tanıtımları için mi seferber oldu saatler önceden yollara serpiştirilip bekletildi bu ne lüks bu ne aymazlık sayın bakanın buraya aday tanımı için devletten yapılan masraf benim cebimden çıkan para masraf ne kadar lütfen bu sorumu yanıtlayınz.