banner461
banner195

Doğalgaz Ürgüp’e Hayırlı Olsun

Nevşehirin Ürgüp ilçesinde bugün Doğalgaz gaz yakma töreni düzenlendi.Bugün itibariyle Artık Ürgüp te Doğalgaz dönemi resmen başladı.

Doğalgaz Ürgüp’e Hayırlı Olsun
15 Şubat 2013 Cuma 15:23

banner143
Ürgüp te Doğal Gaz Töreni
İlgili Galeriye Git
banner134

 Ürgüp Hadosan Kavşağı Işıklar Meydanı’nda düzenlenen törene Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Ürgüp Kaymakamı Tuğma Yılmaz, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Kapadokya Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın, Kapadokya Doğalgaz Genel Müdürü Özenç Gezgin, daire müdürleri, bazı belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan burada yaptığı konuşmasında, doğalgazın tüm Ürgüp halkının yıllardır beklediği bir hizmet olduğunu ifade ederek: “Ürgüp ilçemizde Yıllardır beklenen bir hizmetin ateşini yakıyoruz.. Ürgüp daha önce alt yapısı olmayan bir dünya kenti ilçemizdi. Ama artık hem su, hem kanalizasyon hem de doğalgaz sorunu çözüldü. Biz AK Parti olarak dua alan hizmetler yapıyoruz ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz”” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’de, Doğalgazın Ürgüp için oldukça önemli bir hizmet olduğunu ifade ederek, bu hizmetin Ürgüp’e gelmesi için yaklaşık 1,5 Milyon Dolar’lık bir yatırım yapan Kapadokya Doğalgaz firması yetkililerine teşekkür ediyorum dedi.. Göktürk: “Bu hizmetler bir ekip işi. Bizler milletvekilleri, belediye başkanları hep birlikte çalışıyotruz. Sonucunda da arzu ettiğimiz hizmetleri yapabiliyoruz. Doğalgaz kullanmayı Ürgüplü vatandaşlarımız yıllarca hayal etti ve AK Parti iktidarında kavuştular. Hepsine hayırlı olsun” diye konuştu.

AK Parti’nin iktidarda bulunduğu süre içerisinde oldukça önemli hizmetlere imza attığını ve bunların daha devamının geleceğini kaydeden AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider ise: Biz maden filan bulmadık. Sadece halktan aldığımızı halka veriyoruz. Yani halkın ülkemizin kaynakları başkalarının cebine gitmiyor. Ürgüp örneği ortada. Fahri başkan’da dünyaca ünlü sanatçıları getirip Ürgüp’te konserler vererek gündeme gelebilirdi. Ama yollarınız sorunlu ise, içme suyunuz sorunlu ise, doğalgazının yoksa bunu yapmak şovdan başka bir şey olmaz. Allah izin verirse Bizlerin daha Ürgüp halkına bir çok müjdesi olacak ama bunları ilerleyen zamanlarda açıklayacağız. Halkımızın bize güvenmeye ve destek vermeye devam etsin” dedi.

 

Son olarak konuşan Vali Abdurrahman Savaş’ta: “Doğalgaz konutların ısınmasında annelerimizin, eşlerimizin işlerini kolaylaştıran çevreci bir yakıt türü. Bu konforu ülkemizin her köşesine kavuşturmak için hükümetimiz çalışıyor. Bu konuda Ürgüp halkı çok şanslı” dedi.

Konuşmaların ardından Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız tarafından Kapadokya Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın’a teşekkür plaketi verildi.

Davetlilere Aşure ikramı verildi.

Daha sonra Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Ürgüp Kaymakamı Tuğma Yılmaz, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız ve Kapadokya Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın tarafından Ürgüp e ilk doğal gaz verilmesi adına sembolik gaz yakımı gerçekleştirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp sevdalısı - 5 yıl önce
bu doğalgazın gelişi ürgüp belediye başkanı sayesinde olmuş! allah aşkina birisi söylesin bana ne yapmiş?yani bu doğalgazin gelmesi için somut bir şey yazin lütfen.madem bu kadar marifetliydi de neden 4 yil önce gelmemiş?bu kadar safmi ürgüplü?avanos belediye başkani olsa eyvallah..
Avatar
bir dünya kenti ürgüp halkı - 5 yıl önce
2006 da 2 yıl kasım uğur ak parti meçlis üyesiyken belediye başkanı oldu,2 yıl.daha sonra seçim oldu fahri bey başkan oldu bu zamana kadrda 4 yıl geçti.toplam 6 yıl.bekir ödemiş doğalgaz sözleşmesini imzalandıktan sonra sadece 1 yıl başkanlık yaptı.anlamadığım şu, nasıl oluyorda doğalgazın geç gelişini bekir ödemişe yıkılıyor.4 yıl boyunca fahri yıldız ne yapmış?karşınızdaki halkı o kadar küçümsemeyin.