banner461
banner195

Doktora Yapılan Saldırı Nevşehir'de Ortak Basın Açıklaması İle Kınandı

Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtan silahlı bir saldırı sonucu öldürülmüştür.

Doktora Yapılan Saldırı Nevşehir'de Ortak Basın Açıklaması İle Kınandı
01 Haziran 2015 Pazartesi 17:01

banner143
banner134
 Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Kamil Furtan silahlı bir saldırı sonucu öldürülmüştür.
 
 
Nevşehir Devlet Hastanesi Yöneticiliği önünde Sağlık İl Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Nevşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Çömçe, Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mahmut Aydın, Kurum ve Tesis Yöneticileri, Doktorlar ve Personellerin katılımı ile Samsun da Doktorumuzun ölümü ile sonuçlanan bu hunharca olay nefretle kınandı ve ortak basın açıklaması yapıldı.
 
Tüm Sağlık Kurumları adına Basın Açıklamasını
 
Nevşehir Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlker Sait Tuncer yaptı.

 

Basın Açıklaması


Canla başla, azimle, fedakârca, çalışan kardeşimizin şiddete maruz kalarak hayatını kaybetmiş olmasından dolayı sağlık camiası olarak derin üzüntü içerisindeyiz. Millete hizmet aşkıyla görevini gece gündüz demeden yerine getiren doktorlarımız ve tüm sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleri her türlü takdirin üzerindedir. Doktor Kamil FURTUN’ da diğer sağlık çalışanları gibi gecesini gündüzüne katarak toplum sağlığı için ter döküyor ve çaba gösteriyordu. Ancak vicdan sahibi hiç kimsenin kabul edemeyeceği bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Sağlık alanında şiddetin hâkim olmasına tüm sağlık çalışanları asla müsaade etmeyeceğimizi burada ifade etmek istiyoruz.


Amacımız meslektaşımıza yapılan bu saldırıyı kınamak ve görünür kılarak, çalışma koşullarımızın daha güvenli hale getirilmesini sağlamaktır. Hastaneler kutsal mekânlardır. Buralarda şifa dağıtılır. Bizim halkımız yardımsever, kıymet bilir, hoşgörülü ve saygılı insanlardır. Bu saldırganlar nasıl yetişti? Anlamakta zorlanıyoruz. Sağduyulu halkımızın bu sorunları çözmede bizimle birlikte yer alacağına inanıyoruz. 


Evli ve 1 çocuk babası olan ve köyden gelen hastalarına ’Yol parasının’ olup olmadığını soracak kadar yardımsever bir insan olan Dr. Kamil FURTUN’ a Allahtan rahmet, kendisi de bir meslektaşımız olan  değerli esleri basta olmak üzere evladı ve tüm yakınlarına sabırlar diliyoruz.


Milletimizin ve sağlık camiasının başı sağ olsun.

 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.