banner461
banner195

Düzenle ve Düzenin Aktörleriyle Mücadelemiz Sürecek

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, son dönemlerde eğitim camiasında yapılan atamalarla ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

 Düzenle ve Düzenin Aktörleriyle Mücadelemiz Sürecek
14 Haziran 2014 Cumartesi 17:54

banner143
banner134

 Düzenle ve Düzenin Aktörleriyle Mücadelemiz Sürecek

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, son dönemlerde eğitim camiasında yapılan atamalarla ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Uğur, “Uzun bir dönemdir İktidarın Milli Eğitim Bakanlığı eliyle yürüttüğü  ayrıştırma, ötekileştirme, kutuplaştırma, benim gibi düşünmeyenlere hiçbir şey yok anlayışı son hızla devam etmektedir. İktidarın kendi doğrularına katkı yapanları ödüllendirildiği, yapmayanları cezalandırdığı  günümüz de, ülke eğitimi çıkartılan kanun ve  yönetmelik ile bambaşka bir hüviyete dönüştürülürken, diğer taraftan bakanlık kendine bağlı kurullar eliyle de  Milli ne kadar söz, deyim, şiir var ise tek tek kaldırmakta ve kaldırmaya da devam etmektedir. Sistemli ve bilinçli yürütülen Ülke eğitimin hüviyet değiştirmesi operasyonu en son olarak  İl, İlçe  Milli Eğitim Müdürlüklerinde ne kadar yöneticilik var ise benim değirmenime su taşıyan kişilerden ve Ülke eğitimine ve eğitimcisine yeni bir kimlik vermemde bana destek veren sendika üyelerinden oluşacak ile hızını artırmıştır. Camideki ibadet ile aynı disipline sahip olan eğitim, en ufacık bir sulandırmaya, aktörlerine farklı görev yüklemeye gelmeyecek kadar hassas  kurumlar olması gerekirken, bugün yapılanlar  ile eğitimin tüm taşıyıcıları bir bir yok edilmekte, yeni getirilen uygulama ile  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri yöneticiliklerinin tamamı bilinen sendikanın yönetim kurulu üyelerinden, okul temsilcilerinden, ilçe temsilcilerinden oluşturulmaktadır. Böylesine gözü dönmüş kadrolaşma anlayış, aşağı coğrafyamızda yaşanan olayların hangi safhasındadır diye sormak gerekir. Nevşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin değiştirildiği ve yeni isimlerin görevlendirildiği yerel sitelerde  yer aldı. Ancak ilginç olanı Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinde değişim bilgileri hala yer almamıştır. Görevlendirilen tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlerine baktığımızda tamamının aynı sendika üyesi olması, içlerinden bir tanesinin halen o sendikanın yönetim kurulu üyesi olması ve eğitim  yerine sendikacılığı tercih etmesi anlayışının bilinmesi, eğitimde ötekileştirmenin ve vahametin boyutunu gözler önüne sermektedir. Artık atanan yöneticiler kendilerine kıyak geçilmiş, devletin değil, İktidarın yöneticileri olarak bakılmasına  nasıl ve ne şekilde çözüm bulacaklar onların sorunu olmakla birlikte, şu an itibari ile düzenin sahiplerine ve düzene destek vermeleri nedeni ile bilsinler ki kendi çocuklarına da yol, su, elektrik olarak geri dönecektir. Türk Eğitim-Sen Nevşehir şubesi olarak eğitimdeki ibadethanelerimiz olarak gördüğümüz okulları, eğitimcileri, öğrencilerimizi, Ülkemizi nereye götürdüklerini iyi bildiğimiz düzenle ve düzenin aktörleri ile mücadelemiz devam edecektir” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
DÜZENİN AKTÖRLERİYLE MÜCADELE - 4 yıl önce
böyle diyerek türkçü turancılar, islamcı abdülhamid hanı indirmek için ermenilerle yahudilerle rumlarla çatı kurdular vatanin yüzde doksanını kaybettiler türk bayrağını indirttiler ibret alın islamla müslümanla mücadele fayda değil zarar getirdi. size ittihaterakki değil bin yıl önceki tuğrul ve alparslanın islam anlayışı yakışır. hakiki türklük odur, yüzyıl önceki ise tam bi ihanettir.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
Memur senliler eğitimi nereye götürüyor derken ne kast ettiğini anlayamadım başkan öğrenciye balemi yaptırsanlar acaba idareci profiliniz ne dir açık söyleyin bilelim
Avatar
DİN Mİ IRK MI - 4 yıl önce
dinin yerine ırkı koyduğunuz sürece ancak devlete isl ama vatana zarardan başka bi şey yapmazsınız. ittihatterakkiden ibret alın.
Avatar
AYNEN - 4 yıl önce
Belki işler yolunda gitmedi hiç bir şeyde bizi yolumuzdan etmedi.Aynen bizim mücadelemizde sürecek.Bu millet kimin kim olduğunu da çok iyi biliyor,kafanızı çok yormayın ,ilerde lazım olur belki.
Avatar
Gurbetin Alimi - 4 yıl önce
işini iyi yaptın da sıra bunlara mı geldi. resmen provakasyon yapıyorsun. yazık çok üzülüyorum.
Avatar
KEMAL - 4 yıl önce
yorum yazanlar sorsam hepiniz müslümaniz dersiniz, akp çökünce işsiz kalacaksiniz derdiniz odur herhalde , kul hakki başkalarina saygi nedir diz bilirmisiniz, ilgili sendika başkani ne açiklamiş siz ne yorum yapiyorsunuz, yaziklar olsun sizin gibi müslümanlara
Avatar
BAŞKA AÇIKLAMA METNİN YOKMU? - 4 yıl önce
hep ayni açıklama kendin gibi düşünmeyenlere hakaret,küfür,vatan haini,bölücü senin işin eğitime katki sağlamak üyelerinin haklarini aramak dolduruşa getirip hükümete devlete başkaldırıya teşvik değil sistemi beğenmiyorsan daha fazla çalişip insanlara kendini anlatirsin baskıyla üye yapip şimdi böyle konuşmakla olmaz