banner461

Eğitimci Yazar Halit Ertuğrul Hacıbektaşlı öğrencilerle buluştu

Eğitimci-yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, Hacıbektaş Atatürk Kültür Merkezi toplantı salonunda, öğrencilere moral motivasyonlarını arttırma amaçlı seminer verdi.

banner503
Eğitimci Yazar Halit Ertuğrul Hacıbektaşlı öğrencilerle buluştu
19 Ocak 2017 Perşembe 08:54

banner143
banner134
Eğitimci-yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, Atatürk Kültür Merkezi toplantı salonunda, Hacıbektaş ilçesi ortaokul 8. sınıf ve lise düzeylerinde eğitim gören öğrencilere, moral motivasyonlarını arttırma amaçlı seminer verdi.
Seminere Kaymakam Vekili Mehmet Erdem Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yücel Irmak, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hazim Başgelen, okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.
Seminerden sonra eğitimci-yazar Halit Ertuğrul öğrencilerle bir araya gelerek söyleşide bulundu ve eserlerini imzaladı.

Halit Ertuğrul Kimdir ?
Eğitimci-yazar Halit Ertuğrul, Adıyaman`ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir`de okudu. Daha sonra Niğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalı`ndan mezun oldu.
Cumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi, Yönetim Bilimleri Bölümü`nde YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü`nde de DOKTORA çalışmalarını tamamladı.
Yurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Millî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı. Akademik çalışmalarını tamamlayan Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçı ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı. Meslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliye yakın kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. Yayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel, Selim ve Hande, Canan gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi. Bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda TAKDİRNAME alan yazarımız, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçıldi.
Eğitimci – yazar Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.