banner461
banner195

Emekliliğine 2 Yıl Kalan Esnafa Önemli Çağrı

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, emekliliğine iki yıl kalan ve hizmet birleştirmesi yapılması gereken esnafların bu işlemlerinde herhangi bir gecikme nedeniyle mağdur olunmaması için başlatılan yeni bir uygulamadan esnaf ve sanatkarı bilgilendirdi.

 Emekliliğine 2 Yıl Kalan Esnafa Önemli Çağrı
29 Kasım 2014 Cumartesi 16:22

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, emekliliğine iki yıl kalan ve hizmet birleştirmesi yapılması gereken esnafların bu işlemlerinde herhangi bir gecikme nedeniyle mağdur olunmaması için başlatılan yeni bir uygulamadan esnaf ve sanatkarı bilgilendirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, “Sosyal Güvenlik Kurumumuz bir çalışma başlattı. Emeklilik zamanı gelen vatandaşlarımız müracaatlarında yaptıklarında hizmet birleştirmesi yapmaları gereken kişilerin işlemleri biraz uzamaktaydı. Bu da bu kişilerin emekliliğinin daha uzun sürmesine neden oluyordu. Sosyal Güvenlik kurumu bu konuda yaptığı yeni çalışmayla birlikte esnaflarımıza da büyük bir kolaylık getiriyor. Emekliliğine iki yıl kalan esnaflarımız müracaat ettiğinde eğer birleştirilme yapılabilecek hizmet dönemi varsa bu müracaatlarını iki yıl önceden SGK’ya yapabilecekler. Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isteyenler ya da müracaatta bulunmak isteyenlerin SGK İl Müdürlüğümüze ya da birlik başkanlığımıza müracaatta bulunabilirler. Emeklilik işlemlerinin uzamaması adına yapılan bu çalışmadan esnaflarımızın yararlanmasını tavsiye ediyorum” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.