banner461

En Azından Düzenlenen Eğitimlere Katılın

Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, önümüzdeki ay sonuçlanacak olan işgücü piyasası araştırmalarının sürdüğüne dikkat çekerken, Vatandaşların işgücü piyasasının gerçeklerine uygun taleplerle başvuruda bulunmalarını istedi.

banner503
 En Azından Düzenlenen Eğitimlere Katılın
24 Temmuz 2014 Perşembe 21:36

banner143
banner134

 En Azından Düzenlenen Eğitimlere Katılın

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, önümüzdeki ay sonuçlanacak olan işgücü piyasası araştırmalarının sürdüğüne dikkat çekerken, Vatandaşların işgücü piyasasının gerçeklerine uygun taleplerle başvuruda bulunmalarını istedi.

Yıllardır olduğu gibi halen işsizlerin genelde masa başı iş talebinde bulunmak üzere kuruma geldiğini belirten Çalışma ve İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, “Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü olarak İşgücü Piyasası araştırmalarımız sürüyor. Önümüzdeki ay içerisinde çalışmalarımız tamamlanacak. Bu araştırmalarımız esnasında epey bir talep topladık. Yaz döneminde talep edilen işgücünü bulamamak gibi bir sıkıntımız var. Bunu aşmaya çalışıyoruz. Gruplar halinde işgücü taleplerini gidermeye çalışıyoruz. Genelde işsizin isteği masa başı işler. Hal böyle olunca üretim sektörüne ve hizmet sektörüne personel bulmakta zorlanıyoruz. Yaz aylarında kuruma iş için başvuranların sayısında bir talep azalması oluyor. Kışın daha fazla iş talebinde bulunanlar oluyor. Şu an da kapıdan her girene teklif edebileceğimiz bir işimiz mevcut. Bizim vatandaşlarımızdan isteğimiz iş gücü piyasasının gerçeklerine biraz daha olumlu yaklaşmalarını istiyoruz. Biz bu konularda eğitimler de veriyoruz. En azından bu eğitimlere katılmalarını istiyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
bu da - 6 yıl önce
vefasız.