banner461
banner195

Enderun Eğitim Vakfı Seri Konferanslarına Devam Ediyor..

Enderun eğitim vakfı, siyer Araştırmalar Merkezi tarafından ”82 il, 82 sahabe” projesi kapsamında Türkiye ve Lefkoşa’da düzenlenecek çeşitli etkinliklerle ”iz bırakan 82 sahabe” nin anlatılmasında ev sahipliği yapacak..

Enderun Eğitim Vakfı  Seri Konferanslarına Devam Ediyor..
06 Aralık 2012 Perşembe 11:11

banner143
banner134

 NEVŞEHİR’İN  Osmanlı zamanında adı  Nevşehr-i Dilara idi.. adı Dilara yani gönül süsleyen, gönül bezeyen  bu ilimiz  Nevşehir’imiz de  şehitlerin hanımı diye anılan  HAZRETİ ATİKE BİNT ZEYD      ( Radiyallahu.Anhüma.) nın anlatılacağı konferans 21 ARALIK 2012 CUMA akşam Kapadokya Kültür Merkezinde  saat 19:00 da olacak..

  Siyer Araştırmaları Merkezi Kurucu Başkanı Muhammed Emin Yıldırımı Nevşehir de konferans için misafir edecek olan  Enderun eğitim vakfından yapılan açıklamada, siyer Araştırmalar Merkezi tarafından ”82 il, 82 sahabe” projesinin hazırlık sürecinin yaklaşık 1,5 yıl sürdüğü, öncelikle sahabelerin 82 yer ile ilişkilerinin tespit edildiği aktarıldı.. . ”Onların yaşadığı hayat Allah’ın razı ve memnun olduğu hayattır” Sahabeler Hz. Muhammed’ ( sallallahu aleyhi vesellem ) in elinde yetişmiş ilk nesildir., Kur’an-ı Kerim’in dinle ilgili teorik bilgileri verdiğini, sahabelerin hayatının, var olan o bilgilerin hayata nasıl aktarıldığının örnekleri olduğu bildirildi. İslam dinini en kamil halini yaşayan kişiler sahabelerdir.”Onlar bunu yaşarken Kur’an-ı Kerim hala inmeye devam edilerek. Doğruları Kur’an-ı Kerim tarafından tasdiklendi, yanlışları da hemen düzeltildi. Sahabelerin yaşadığı hayat Allah’ın razı ve memnun olduğu hayattır. Onun için biz hangi sahabe efendimizin adını ansak, arkasından ‘Allah onlardan razı olsun, Allah onlardan razı olmuştur’ deriz. Bizlerde 1500 yıl sonrasında gelen Müslümanlar olarak, hedefimiz sahabenin yaşadığı şekliyle İslamı o güzellikte, o sadelikte yeniden yaşamak ve kulluk yolunda yürümektir. Bunun içinde siyer araştırmalar merkezinin yaptığı bu çalışmada ev sahipliği yapmayı misyonumuz gereği vazife bildik.. 21 aralık 2012 Cuma akşam saat 19:00 da Kapadokya Kültür Merkezine tüm halkımızı bekliyoruz denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
faiksunar - 6 yıl önce
allah razı olsun enderun vakfı yöneticlerinden emeklerine yüreklerine sağlık hepside değerli insanlar böyle bi araştıryı nevşehire taşıdıkları için minnettarım.