banner461
banner195

Engelli Aracı Nevşehir'de Bedensel Engellilerin Yanı Başında

Nevşehir Belediyesi ,bedensel engellilerin hastanede devam eden sağlık hizmetlerinden etkin şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla hizmete sunduğu engelli aracından yararlanan engellilerin sayısı artıyor.

Engelli Aracı Nevşehir'de Bedensel Engellilerin Yanı Başında
07 Ocak 2014 Salı 11:11

banner143
Engelli Aracı Nevşehir'de Bedensel Engellilerin Yanı Başında
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Belediyesi ,bedensel engellilerin hastanede devam eden sağlık hizmetlerinden etkin şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla hizmete sunduğu engelli aracından  yararlanan engellilerin sayısı artıyor.

 

Nevşehir’de engellilerin  öncelikli olarak kültürel, sosyal ve eğitim anlamında daha etkin bir şekilde yararlanmaları sağlamak amacıyla 2004 yılından beri yoğun bir çalışma ortaya koyan Nevşehir Belediyesi, yeniden dizayn ettirdiği bir araç ile bedensel engellilerin hastanelerde devam eden tedavi hizmetlerinde ücretsiz taşımacılık sistemini 2010 yılından beri sürdürüyor.

 

Başta zihinsel, bedensel,spastik,görme,duyma ve benzeri tüm engel gruplarını içine alabilecek şekilde toplumdaki tüm engellilerin sosyal hayata daha etkin katılmalarının önündeki engelleri kaldıran sistemi uygulamaya koyan Nevşehir Belediyesi, engellilerin el becerilerinin geliştirilmesinin yanı sıra, çeşitli eğitim konularında eğitici kurslar düzenlemeyi devam ettiriyor.

 

Bu hizmetlerin dışında bedensel, spastik ve ortopedik  engellilerin tedavi hizmetlerinde hastanelere fizik tedavi başta olmak üzere meydana gelebilecek diğer sağlık sorunlarının çözümü için ulaşımı bir sorun olmaktan çıkartan Nevşehir Belediyesi,  2010 yılında  Zabıta Müdürlüğü’ndeki bir  hizmet  aracının arkasına özel asansör sistemi yaptırarak engellilerin hizmetine sunmuştu.

 

Bu alandaki hizmetlerini etkin şekilde sürdüren   Nevşehir Belediyesinin engelli taşım aracı, her gün 3-5 arasında değişen engellinin öncelikli olarak sağlık hizmetleri olmak üzere çeşitli sosyal aktiviteler için   taşınmasını sağlıyor.

 

Nevşehir Belediyesi’nin bu örnek çalışması da ,ülke genelindeki diğer kamu kurum ve kuruluşlarına da önemli bir emsal niteliği taşıyor.    


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.