banner461
banner195

Engellilerden Nevşehir Valisi Ceylan’a Ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle engelliler dernekleri ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener Nevşehir Valisi Ceylan’ı ziyaret etti.

Engellilerden Nevşehir Valisi Ceylan’a Ziyaret
03 Aralık 2014 Çarşamba 12:08

banner143
banner134

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Nevşehir’de faaliyet gösteren engelliler dernekleri Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan’ı ziyaret etti.  Ziyarette günü anısında Vali Ceylan’a engelli bir genç ise çiçek takdim ederken Vali Ceylan burada yaptığı konuşmada 3 Aralık Dünya Engelliler Günün kutladı.

Vali Ceylan burada ki konuşmasında, Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar sadece kendileri ve ailelerinin değil tüm toplumun sorunudur. Bu nedenle toplum olarak doğuştan ya da sonradan engelli olan vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırıp sosyal hayata katılmaları konusunda azami gayret gösterilmelidir. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insan da bir engelli adayıdır. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber; insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Diğer bir ifadeyle, engellilere gösterilen anlayış ve hoşgörü, uygar bir toplum kimliği kazanmada etkin bir rol oynamaktadır. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılışında tam bir devrim yaşanmaktadır. Bugün sporda, kültür alanında, bilim hayatında engellilerin ürettiği ulusal ve uluslararası başarılarla gurur duymaktayız. Şunu da bilmekteyiz ki, önümüzde alınması gereken mesafeler, geçmişte yapmış olduklarımıza göre daha fazladır. Bu duygu ve düşüncelerle, Dünya Engelliler Günü'nde, engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ diye konuştu.

Ziyarette Vali Ceylan engellilerin sorunlarını dinlerken bir süre sohbet etti.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sevban - 4 yıl önce
sayın valim şu emniyete çeki düzen ver denetimler artsın insanlarımız ölmesin