banner461
banner195

Engellilere yönelik eşit fırsatlar konulu proje tamamlandı

Nevşehir Belediyesi ile İsveç’in Harryda Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı engellilerin toplumsal hayatta daha da etkin olabilmelerini amaçlayan Eşit Fırsatlar isimli proje sona erdi.

Engellilere yönelik eşit fırsatlar  konulu proje tamamlandı
05 Mayıs 2015 Salı 08:25

banner143
Engellilere yönelik eşit fırsatlar  konulu proje tamamlandı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Belediyesi ile İsveç’in Harryda Belediyesi’nin ortaklaşa hazırladığı  engellilerin toplumsal hayatta daha da etkin olabilmelerini amaçlayan  Eşit Fırsatlar isimli proje sona erdi. 

İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın bir parçası olan İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi’nden hibe almaya  hak  kazanan proje,  6 Ekim 2011 tarihinde Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ile Harryda  Belediye Başkanı Annette  Eiserman tarafından imzalanan Nevşehir ile İsveç’in Harryda kentinin kardeş kent protokolü  sürecinden sonra hayata geçirilmişti.

 Uygulama sürecinde karşılıklı çalışma ziyaretlerinin gerçekleştirildiği Eşit Fırsatlar projesi ile Nevşehir ve Harryda’ da engellilere yönelik olarak ortaya konulan çalışmalar konusunda görüşmeler yapıldı.

Nevşehir ve Harryda’dan engelliler ile yöneticilerinin katıldığı ziyaretlerde kurumların engellilere yönelik olarak hazırladıkları merkezler ziyaret edilerek,söz konusu merkezlerin işleyişine ilişkin olarak değerlendirilmelerde bulunuldu.

Projenin tamamlanmasının ardından hazırlanan  sonuç bildirgesinde, 3 yıl süre ile devam eden Eşit Fırsatlar konulu projenin ardından Nevşehir Belediyesi ile İsveç’in Harryda şehirleri arasında önümüzdeki süreçte değişik projelerin uygulama aşamasına alınmasının karşılıklı dostluğun gelişmesi açısından vazgeçilmez bir değer olacağına vurgu yapıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.