banner461
banner195

“Engellilik Sosyal Hayatı Engelleyen Bir Kusur Değil”

Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, engelliliğin sosyal hayatı engelleyen bir kusur olmadığına dikkat çekti.

 “Engellilik Sosyal Hayatı Engelleyen Bir Kusur Değil”
03 Aralık 2015 Perşembe 13:59

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin Şener, engelliliğin sosyal hayatı engelleyen bir kusur olmadığına dikkat çekti.

Şener, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada; “Engellilik konusu ülkemizde yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konudur. Çağdaş dünyanın geldiği ileri noktada engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri yaşam koşullarının iyileştirilmesi, kolaylaştırılması en önemli hedeflerimiz arasında olmalıdır. Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için, birer güç kaynağıdır. Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bu nedenle Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden ve haklardan eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, insanlık borcumuzun yanı sıra, çağdaş toplum ve devlet olmanın da en önemli gereklerindendir. Bu duygu ve düşüncelerle, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam getirmesini diliyorum” dedi.      


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.