banner461
banner195

Eşek Sırtında Nevşehirli Kaymakam

Aslen Nevşehir olan İzmir Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek merkeze 20 km. uzaklıktaki köye gitmek istedi. Ancak araba çıkmayınca eşeğe bindi

Eşek Sırtında Nevşehirli Kaymakam
29 Nisan 2014 Salı 15:20

banner143
banner134
Aslen Nevşehir  olan İzmir Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek,merkeze 20 km. uzaklıktaki köye gitmek istedi. Ancak araba çıkmayınca eşeğe bindi

İzmir hep kıyılarıyla aklımızda kaldı. Ancak Ege'nin incisinin ulaşılamayan noktaları da vardı. Bunun son örneği ise dün Ödemiş ilçesinde yaşandı. Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, köy gezileri başlattı. İlk durağı ise ilçe merkezine sadece 20 kilometre uzaklıkta bulunan Suçıktı Köyü'ydü. Ancak Dölek'in makam aracı bozuk yollar nedeniyle köye ulaşamadı. Bunun üzerine Dölek, bir vatandaşın eşeğine binip köye ulaştı. Eşek sırtındaki kaymakam, şaşkın bakışlar arasında vatandaşları selamladı.

'TOPLU TAŞIMAMIZ YOK' 
Köylerine Ödemiş'ten hiç sefer düzenlenmediğini kaydeden vatandaşlar, "Toplu taşıma aracı istiyoruz" dedi. Halkın sorun ve taleplerini dinleyen Dölek de şunları söyledi: "Suçıktı, pınarıyla ünlü güzel bir köyümüz. Arazi yapısı nedeniyle eşek halen bol şekilde kullanılıyor. Çalışkan insanlarımız tüm zorluklara rağmen buradalar. Köylülerimizin talepleri yerine getirilecek." 

'Bütünşehir' Yasası ile Ödemiş'in mahallesi haline gelen Suçıktı'da muhtar İrfan Üstündağ ve mahalle halkı tarafından karşılanan Ödemiş Kaymakamı Abdullah Dölek, engebeli ve dar sokaklarda eşeğe binerek vatandaşları selamladı.

Nevşehirli olduğunu söyleyen Kaymakam Dölek, "Çocukluğumda sık sık eşek sırtında bağımıza gidip gelirdim. O zaman eşek bizim en iyi taşıma aracımızdı. Yıllar sonra kaymakam oldum ama bu sevgi içimde. Bugün hem çocukluk anılarımı tazeledim hem de vatandaşlarımızın sorunlarını dinledim. Halkla buluşma gezilerimiz devam edecek" dedi.

Kahvehanede vatandaşlarla buluşan Dölek, mahalle sakinlerinin otobüs seferi ve orman yoluyla ilgili taleplerini ilgili yerlere ileteceğini söyledi.

Halkın ihtiyaçlarına her zaman önem verdiğini dile getiren Dölek, "Köyümüzün içerisinde dolaştığımızda geçmişten gelen dokunun korunduğunu görüyoruz. Engebeli bir arazide kurulu olan köyümüzde vatandaşlarımız arıcılıkla, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve sebzecilik ile geçimlerini sağlıyor. Arazi yapısı nedeniyle eşek halen bol şekilde kullanılıyor. Çalışkan insanlarımız tüm zorluklara rağmen buradalar, kendilerini kutluyorum" dedi.

Dölek, daha sonra köy muhtarı İrfan Üstündağ'ın evine konuk olarak öğle yemeği yedi.

Dölek ve beraberindekilere Suçıktı'nın meşhur lezzeti bal ve yoğurt ikram edildi.


Abdullah DÖLEK
Kaymakam

        1967 yılında Nevşehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yozgat İli, Yerköy İlçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu.

        1989 yılında İçişleri Bakanlığı, Sinop Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı. Sırasıyla; Bolu-Cumaova, Hatay-Kumlu, Erzincan-Çayırlı, Kaymakamlıkları, Erzurum Vali Yardımcılığı, Osmaniye-Düziçi Kaymakamlığı, Adana Vali Yardımcılığı ve Yüreğir Kaymakamlığı  görevlerinde bulundu.

       7  Eylül 2012 tarihinden itibaren Ödemiş Kaymakamlığı görevini üstlenen Sn. DÖLEK evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirli - 4 yıl önce
kaymakam beyle gurur duyuyoruz. o köye gereken hizmetleri götüreceğinden şüphemiz yok... nevşehirli her yerde belli eder kendini gururumuzsun kaymakam allah yolunu açık etsin
Avatar
Murat Karadağlı - 4 yıl önce
Grur duyuyorum sayın kaymakamım bir Nevşehir'l li olarak sizinle
Avatar
maşallah - 4 yıl önce
hem ingilizce biliyor hem eşeğe biniyor. bravo abi