banner461
banner195

Eski SSK Hastanesi Ne Olacak?

Nevşehir’de uzun yıllar Sosyal Sigortalar Kurumu Hastanesi olarak hizmet veren hastane ve alanı TOKİ ye devir edildi. Ancak TOKİ’nin bu binayı ya da alanı nasıl değerlendirileceğine cevap bulunabilmiş değil.

Eski SSK Hastanesi Ne Olacak?
01 Mayıs 2014 Perşembe 16:24

banner143
banner134

 Nevşehir’de uzun yıllar Sosyal Sigortalar Kurumu Hastanesi olarak hizmet veren hastane ve alanı TOKİ ye devir edildi. Ancak TOKİ’nin bu binayı ya da alanı nasıl değerlendirileceğine cevap bulunabilmiş değil.
 

Kimliği belirsiz kişilerce camları kırılan ve içerisinde meydana gelen tahribatla gündeme gelen eski SSK hastanesinin TOKİ’ ye devrinin ardından en azından şu ana kadar kamuoyuna yansıyan bir gelişme yok.  

Eski SSK hastanesinin bulunduğu alan sağlık Bakanlığı ile TOKİ tarafından anlaşma gereğince ilimizde yapılacak olan Avanos, Derinkuyu, Ürgüp ve Hacıbektaş entegre hastanelerine karşılık TOKİ ye devir edilmiş.

Konuya ilişkin olarak Başbakanlık İletişim Merkezi(BİMER) ne başvuruda bulunan 350 Evler Mahallesi Muhtarı Salim Başbuğ 'un girişimleri sonucu eski SSK hastanesi ile ilgili BİMER den alınan cevap aşağıdaki gibidir

İleti başlangıcı:

 

Tarih: 28 Nisan 2014 14:10:02 GMT+3

Kime: "salimbasbug

 

Konu: Bimer Cevap

 

Sağlık Bakanlığına daha önce konu ile ilgili görüş sorulmuş verilen cevabi yazıda:

“Sağlık Tesislerinin. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile yaptığı protokollere istinaden TOKİ eliyle yaptırmakta ve bu Sağlık Tesislerinin yaptırımında kullanılmak üzere Ülke Genelinde Bakanlığımıza tahsisli arsalardan da faydalanmakta olup, söz konusu hastane arsasının da bu çerçevede değerlendirilmesinin planlandığından tahsisinin kaldırılmasının uygun olmadığı düşünülmektedir” denilmektedir. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
abdullah - 4 yıl önce
araştırma merkezi yapılabilir
Avatar
Ali Baykara - 4 yıl önce
eski tekstil fabrikasinin yerine ne yapilacagini bilen varmi? twitterdan b.bsk a sorum yakinda aciklanir dedi neredeyse bir yil olacak duyan varmidir bilmem ne olacagini bilen yazsin lütfen, pazaryeri icin otopark deniliyordu ama zannederim otopark kapaliotopark seklinde yapilir.dünyanin heryerinde eski usul acik otopark kalmadi artik.üc yil öncede sn.bsk `a gülbahcenin altini yap islet devret modeli ile kapali otoparka cevirin sehir icinde park problemi kalmasin diye yazmistim bir sonuc cikmadi yeni belediye sarayinin alti katli otopark olacak amada yinede gülbahcenin altida katli kapali otoparka dönüsürse sehrin ileriki yillardaki ihtiyaclarina simdiden cözüm bulunur. fib yayincilik bukonulari takip ederse cok iyi bir is yapmis olur.bir teklifimde su idi bunu özel sektör yaparda sehrimizde cocuklarin eglene bilecegi(yaztatili yaklasti) kücük caplida olsa lunapark alani tahsis edilmeli ve bir isletmeci sehirden cikmazsa baska yerden davet edilmeli kesinlikle cok iyi bir sey olur.
Avatar
İNSANLIK... - 4 yıl önce
hazir size bir bina, yapin öğretmenevini oraya..yeni öğretmenevi için trilyonlar harcanacak..ne gerek bu harcamaya harca ssk binasi üç beş milyar..alin size dört dörtlük öğretmenevi binasi..anlayan yetkililere...
Avatar
nevin uçar - 4 yıl önce
kredi yurtlar kurumuna tahsis edilsin. 500 öğrenci barınma sorunu çözülür.