banner461
banner195

Esnaf Odaları Başkanları darbe girişimini kınadı

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında darbe girişimi kınandı.

Esnaf Odaları Başkanları darbe girişimini kınadı
19 Temmuz 2016 Salı 14:06

banner143
banner134
Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında darbe girişimi kınandı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığına bağlı oda başkanları tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan İsmail Ördü, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin birlik ve beraberliğini açıkça tehdit eden 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi karşısında, Ahilik gelenek ve kültüründen gelen, her zaman Devletinin ve milletinin yanında yer alan, aileleri ve yanlarında çalışanlarla birlikte 20 milyonluk bir büyük camiayı temsil eden esnaf ve sanatkarlarımız, hiç düşünmeden, canları pahasına, cesaret ve kararlılıkla, dimdik ayakta durmuştur dedi. Başkan Ördü konuşmasına şu şekilde devam etti;
“Ülkesine, milletine ve devletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca ve cesaretle çıkarak, demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları, bugün olduğu gibi geleceğimizin de en büyük teminatıdır.
Demokrasiyi sahiplenme noktasında; esnaf ve sanatkarlarımız, her zaman olduğu gibi tek vücut halinde sarsılmaz bir irade ile bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliği için daima, Devletimizin ve Milletimizin yanında yer alacaktır.
Hiç kuşkusuz, Türkiye Cumhuriyeti; demokrasiye ve Cumhuriyetin temel niteliklerine bağlı kalarak, tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek Devlet olarak ebediyete kadar varlığını sürdürecektir.
Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu menfur darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyarak şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize ve demokrasiye bağlı yurtsever vatandaşlarımıza Allah' tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.