banner461
banner195

Esnaf ve Sanatkarın Yüzünü Güldüren Gelişme

Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de esnaf ve sanatkar kredi kooperatiflerinin esnaf ve sanatkara sunduğu kredilere talepler her geçen yıl artıyor. Kredi faizlerindeki düşüş ise yüz güldürüyor.

Esnaf ve Sanatkarın Yüzünü Güldüren Gelişme
15 Mayıs 2013 Çarşamba 21:49

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de esnaf ve sanatkar kredi kooperatiflerinin esnaf ve sanatkara sunduğu kredilere talepler her geçen yıl artıyor. Kredi faizlerindeki düşüş ise yüz güldürüyor.

 

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, % 4 seviyelerine düşen yıllık faiz oranlarının önümüzdeki yıllarda daha düşeceğine inandıklarını belirtti.

 

% 7.8 Olan yıllık faiz oranının % 5 seviyesine düşmesinin esnaf ve sanatkar açısından son derece olumlu bir gelişme olduğunu kaydeden Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Ay, “Esnaf ve Sanatkarımıza sunduğumuz kredilerde ve kredi masraflarında meydana gelen düşüşlerle birlikte geçmişten kooperatifimize kredi borcu olanların da borcu yaklaşık % 5 oranında düşüyor. Kredi faizlerindeki düşüşlerin bundan sonraki yıllarda da süreceğini düşünüyoruz. Bundan birkaç yıl önce % 4 yıllık faizle kredi vereceğimizi söylesek esnaf ve sanatkarlarımız buna inanmazdı. Ama göreceksiniz birkaç yıla kadar sıfır faizle kredi verir hale geleceğiz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
esnaf - 5 yıl önce
sayın başkanım allah sizden razı olsun ..nevşehir esnaf kefalet kooperatifini nerelerden nerelere getirdiniz..allah yolunuzu açık etsin.
Avatar
hulüsü hakverir - 5 yıl önce
helal olsun kemal bey başarılarınızın devamını dileriz..allah yardımcınız olsun.
Avatar
mustafa altınok - 5 yıl önce
gayretlerinizi her zaman takdir ediyoruz başkanım allah sizin gibi büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin kandiliniz mübarek olsun...


Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
eskiden nevşehirde düğün salonu neredeyse yoktu.allah sizden razı olsun başkan memlekete çok güzel düğün salonu kazandırdınız sayenizde hem ucuz hemde modern düğün salonu yaptınız..şu kredi düşmesi olayındada büyük emekleriniz olduğunu biliyoruz ankarada ne kadar çabaladığınızı duyduk gururlandık allah razı olsun
Avatar
nevşehirli bir esnaf - 5 yıl önce
kemal baba faizler halen çok yüksek para kazanamıyoz zaten az faiz ödeyelim inşallah düşsünde
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
babasın babaaaaaaa kemal babaaaa sen çok yaşaaa
Avatar
esnaf - 5 yıl önce
nevşehirli esnafın babasıı..sen olmasan bu esnafın halinden kim anlar.allah razı olsun senden .her başkan senin gibi olsa keşkee