banner461
banner195

Esnafa Kötü Haber Yaz Kermesleri Başladı

Hayır amaçlı çeşitli dernek ve vakıf gibi örgütler tarafından açılan kermeslerin, son yıllarda amacının dışına çıkarak, hayırdan çok ticari amaçlı yapılması ile vergi ve kira veren esnaf sıkıntıya giriyor.

Esnafa Kötü Haber Yaz Kermesleri Başladı
16 Nisan 2014 Çarşamba 22:17

banner143
banner134

Yine kermes Yine kermes!! Çarşıda esnafa kötü haber...

Yaz Kermesleri Başladı

NEVŞEHİR(MHA) Hayır amaçlı çeşitli dernek ve vakıf gibi örgütler tarafından açılan kermeslerin, son yıllarda amacının dışına çıkarak, hayırdan çok ticari amaçlı yapılması ile vergi ve kira veren esnaf sıkıntıya giriyor.

Nevşehir şehir merkezinde Esnaf ve sanatkarlarının büyük tepkisini çeken kermeslere Nevşehirli esnaflardan büyük tepki var.

Esnaf, “Bunlar Vergi Ödemiyorlar, İşçi çalıştırmıyor istihdama katkıları yok, Çalışana maaş yok, Sigorta parası ödemiyor. Denetimleri yok” diye feryat ediyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ali taşkesen - 4 yıl önce
Böyle hayır olmaz yazık esnafa. 3 günden fazla sürüyorsa bir dernek veya vakıf adı ile açılıyorsa tüzel kişiliğe haiz bu dernekler vergi vermek zorunda. Ben şikayet edeceğim bu sene siz de edin yazık bu esnafa. Şikayet metcii bimer ya da vergi daireleri olabilir. Birde bunlara dükkanı verenleride şikayet edebilirsiniz unutmayın. Esnaftan kira ile. Köşe olanlar esnafı yıkmaya çabalıyor nasıl insamız var yarabbi hakkım haram olsun.
Avatar
sessiz yığınlar. - 4 yıl önce
Tüm kermeslerin hayırdan çok ticari amaçlı olduklarını nasıl tespit ettiklerini çok merak etmekle beraber bu ithama da fib haber in vasıta olmasını hiç yakıştıramadığımı belirtmek isterim.kimin hayır kimin ticaret peşinde olduğunu müslümanların, milletimizin halkımızın şaşmaz ferasetine bırakılması gerektiğini düşünmekteyim.
Avatar
yazık - 4 yıl önce
öyle esnaf varsa zaten hemen işyerini kapatsın çünkü o zihniyetle bakan insanın nasibi olmaz müşteriden, şirket mi işletiyor hayır kurumları kaç tane fakire yardım ediyor, köylerden gelen kaç tane genç talebelere eğitim ve barınma imkanı sunuyor, o esnaf tam manasıyla zekatını vermiş olsaydı eğer, hayır kermeslerinin de açılmasına gerek kalmayabilirdi...
Avatar
Ahmet YILMAZ - 4 yıl önce
vallahi işini doğru düzgün yapan hiçbirşeyi bahane etmesin, her yerde kendi müşterisini bulur.2 çocukla aile olarak bi yere gitsek bi kuruyla bi pilav yesek 60 liradan aşağı hesap gelmiyor.etin kilosu 26 lira yarısı 13 yarım kilo pirzola yesek 80-100 lira hesap geliyor.biraz sürümden kazansınlar herkes dışarda yesin.gidin suud a hanımlar hiç yemek yapmıyor herkes lokantada yiyor.ayrıca burdaki diğer sorun aile için ortamların olmayışıda var.lütfen yanlı haber yapmayalım, allah herkesin rızkını verir reklamlarını kessinler önemli değil.
Avatar
sessiz yığınlar. - 4 yıl önce
193 sayili gvk 9 madde 6. fikrası ile 5520 sayılı kvk 1 madde ç fıkrasi ile 2. madde 5 .fikrasi dikkatlice okumanizi faliyetlerinin devamliligi ve ticari organizasyon konusunda 1 seri nolu kvk genel tebliğini okumanizi ve kermesin açik alanda yapilamayacağini, bu kermeslerde personel istihdam edilmeyip gönüllülük esasina göre çalişildiğini,satışa sunulan ürenlerin hayir severler tarafindan sermaye tahsisi olmaksizin evlerinde yapilip/getirilip bağaşlandiğini,ticaret siciline kayitlarinin olmadiğini, krıterlerini bir arada değerlendirdiğimizde ticaret yapiyorlar ithamında ve bazi garip telkinlerde bulunanlari kendi bulanik ve karanlik düşünce yapilarina havele ediyor fib haberi de tekrar kiniyorum.
Avatar
neden - 4 yıl önce
sosyete pazarıda öyle ama kimsenin sesi çıkmıyor
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
kasap et derdinde koyun can derdinde misali memleketi o kadar asalak sarmışki yıl boyu kermes yapılsa vız gelir bilmem sonu nereye varır bu işlerin.
Avatar
sessiz yığınlar. - 4 yıl önce
o garip telkinler olan pervasızca yapılmış yorumu kaldırdığınız için teşekkür ederim. yukarıdaki haber içeriğinin de haber sitesi editörü nün samimi medya, dedikoduyu değil, iftirayı değil, söylentiyi değil, kalpte olanı, yani hakkı manşetine taşıyabiliyor, gerçekle harf arasında samimiyet kurabiliyorsa dürüst medyadır kırterine uyduğunu düşündüğüm için bu çerçevede tekrar değerlendireceğini umuyorum.