banner461
banner195

“Etme Bulma Dünyası İle Mutlaka Tanışacaklar”

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ilimizde yapılan yönetici atamalarına tepki gösterdi.

 “Etme Bulma Dünyası İle Mutlaka Tanışacaklar”
25 Ağustos 2014 Pazartesi 17:45

banner143
banner134

 “Etme Bulma Dünyası İle Mutlaka Tanışacaklar”

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, ilimizde yapılan yönetici atamalarına tepki gösterdi.

Uğur, “Eğitimde Ülke tarihinin en büyük kıyımı konuşulurken, kıyımın insani, ahlaki, siyasi ve sendikal boyutu da gözler önüne serilmiş durumda. Cumhuriyet tarihinin en büyük kıyımı ve yıkımı olarak tarihe geçecek olan ve İktidar partisi gibi düşünmeyen, ona oy vermeyen, onun tetikçiliğini yapmayan, seçimlerde kapı kapı dolaşıp oy istemeyen, iktidarın yalaka sendikasına üye olmayanlara görevlendirmelerde yaşama şansı verilmemiştir. Şuan itibari ile aşağı coğrafya da  masum insanları boğazlarından kesen, küçük çocukları vahşice katleden, insanları topyekun  imha eden, kendisine biat etmeyen, kendisi gibi düşünmeyen insanları katleden anlayış dan hiçbir farkı olamayan Müdür görevlendirmelerini yapanlar, görev alanlar ve  katkısı olanlar her iki dünya da hesabını vereceği gibi Etme bulma dünyası ile mutlaka tanışacaklardır. Nevşehir İli genelinde yapılan müdür görevlendirmeleri yayınlanıp, tekrar Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü sitesinden çekilse de alınan çıktılar ile birlikte adam kayırmacılığının, insanları ayrıştırmanın, nasıl sendikal taraf tutulduğunun  ve kollanıldığının, nasıl kin ve öç hırsının sergilendiğinin, İktidar partisi gibi düşünmeyen ve konuşmayanların nasıl yok edildiğinin en güzel belgesi niteliğindedir. Daha önce yayınlanan ve görev süresi 4 yılı dolan toplam 117 yöneticinin  yeniden görevlendirmesine baktığımızda; görevlendirilen 53 kişinin   dağılımı şu şekilde: Eğitim Bir-Sen 51, Türk Eğitim-Sen 1 Kişi (Hacıbektaş İlçesi), Eğitim-iş 1 Kişi (Ürgüp İlçesi). Görevlendirilmeyenler 64 Kişi Dağılımı: Türk Eğitim-Sen  37 Kişi, Sendikasız 9 Kişi, Eğitim Bir –Sen 7 Kişi, Aktif –Sen 7 Kişi, Eğitim Sen 3 Kişi, Eğitim-İş 1 Kişi” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ETME BULMA DÜNYASI - 4 yıl önce
sayın mustafa uğur, "etme bulma dünyası ile mutlaka tanışacaklardır." ifadesi size hiç yakışmadı. bu sözün anlamı: güç ve iktidar bizim elimize geçerse, biz de aynısını yapacağız" demektir. öyle ise sizin bunlardan ne farkınız var o zaman? zalimin biri gidecek, biri gelecek, olan hep mazlumlara olacak. bu kısır döngüyü kıracak bir anlayışın hakim olması gerekir.
Avatar
İL MÜDÜRÜ GİTSİN Mİ KALSIN MI - 4 yıl önce
i̇l mi̇lli̇ eği̇ti̇m müdürünü i̇li̇mi̇zde i̇stemi̇yoruz.
fi̇b haberden ri̇camiz bi̇r anket yapmalari eği̇ti̇mci̇leri̇n yüzde 99 u gi̇tmei̇nden yana oy kullanacaktir.
Avatar
eğitimci - 4 yıl önce
birileri dik duruşunu her zaman sergiliyor tebrikler sayın mustafa uğur. korkmadan her yerde konuşarak hakkımızı aramalıyız...
Avatar
SÜLEYMAN ÖZBEK - 4 yıl önce
sayın hocam bunların geneti̇ği̇nde var haksızlık selamlar
Avatar
Gurbetin Alimi - 4 yıl önce
etme bulma herkes için geçerli. hatırlatırım.
Avatar
olmadı mı? - 4 yıl önce
ne oldu da bu vatandaştan bu kadar nefret eder olduk acaba daha önceki düzeninizi , kendinize edindiğiniz (sendikal haklar dışında) menfaatlerin mi önü kapandı !!!
Avatar
hasan - 4 yıl önce
allah o iktidarı inşallah size göstermez zaten 2015 seçiminde bu kafayla giderseniz barajıda geçemiyeceksiniz
Avatar
DOĞRU - 4 yıl önce
sayın başkan doğru söylemiş ettiğini buluyor