banner461
banner195

Etüt Çalışmaları Sürüyor

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde yapılan TOKİ konutları için fiili çalışmalar başladı. 923 konuttan oluşan Türkiye’nin en önemli TOKİ projelerinden biri olan, Yöresel mimariye uygunluk ve kat sayısı bakımından da Türkiye’de ilk olan Ürgüp TOKİ‘de zemin etüt çalışmaları hızla devam ediyor.

Etüt Çalışmaları Sürüyor
07 Şubat 2014 Cuma 11:02

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde yapılan TOKİ konutları için fiili çalışmalar başladı. 923 konuttan oluşan Türkiye’nin en önemli TOKİ projelerinden biri olan, Yöresel mimariye uygunluk ve kat sayısı bakımından da Türkiye’de ilk olan Ürgüp TOKİ‘de zemin etüt çalışmaları hızla devam ediyor.

Bloklar için zeminden alınan örnekler, mimariye uygunluk bakımından incelenirken, konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Fahri Yıldız, yapım sürecindeki aşamaların basamak basamak devam ettiğini belirterek, “Bu aşamadan sonra artık bize, evler hayırlı olsun demek düşer.” dedi.
Blokların yerleşeceği alanlara yetkili mühendisler tarafından sondaj uygulaması yapılıyor.
Bugün başladıkları zemin etüt çalışmasında daha 8 bloğun zemininden örnek aldıklarını ifade eden ilgili firmanın Jeoloji Mühendisi, ilk örneklerin konutların çok sağlam zemine oturtulacağını gösterdiği ifade ediliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.