banner461
banner195

Eylül – Ekim dönemi için son başvuru tarihi 31 Ekim

Ahiler Kalkınma Ajansı, 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının sunulması amacıyla ilana çıktı. 

Eylül – Ekim dönemi için son başvuru tarihi 31 Ekim
27 Eylül 2017 Çarşamba 12:42

banner143
banner134
Ahiler Kalkınma Ajansı, 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının sunulması amacıyla ilana çıktı. 
Söz konusu program hakkında detaylı bilgi, Başvuru Rehberi ve eklerinin tamamı www.ahika.gov.tr  internet sitesinden temin edilebilir. Program kapsamında kullandırılacak destek miktarı toplam 400 bin TL.
Programın Amacı ; Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak.
Bu destek programının özel amaçları; Yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitelerini artırıcı faaliyetlerinin desteklenmesi, Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarına destek sağlanması.
Desteklerin Tutarı: Teknik desteğin Ajans’a toplam maliyeti (KDV dâhil) 15.000,00 TL’yi aşamaz. Ajans tarafından sağlanacak teknik destek, sadece uzman teminini ve uzmanların yol ve konaklama giderlerini kapsar.
Destek Oranı Destek oranı % 100.
Kimler Başvurabilir? : Yerel yönetimler, Kamu kurum ve kuruluşları, Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, Sivil toplum kuruluşları, Organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, Kar amacı gütmeyen birlikler ve kooperatifler.  
Programın Başvuru Dönemi: Eylül-Ekim Dönemi Son Başvuru Günü: 31.10.2017, Saat: 17:00, Kasım-Aralık Dönemi Son Başvuru Günü: 29.12.2017, Saat: 17:00. 
Başvuruların alınması için son tarihler her bir dönem için ayrı ayrı tanımlandı. Başvurular KAYS üzerinden yapılacak olup, matbu dosyaların son başvuru tarihine kadar Ajansa ulaştırılması gerekmekte.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.