banner461

"Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara"

FETÖ'nün hain darbe girişiminin birinci yılı olan 15 Temmuz'da, Nevşehir ile birlikte 81 ilde "Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara" şiarıyla çeşitli programlar düzenleyecek.

banner503
"Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara"
07 Temmuz 2017 Cuma 21:31

banner143
banner134
Diyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ'nün hain darbe girişiminin birinci yılı olan 15 Temmuz'da, Nevşehir ile birlikte 81 ilde "Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara" şiarıyla çeşitli programlar düzenleyecek.

15 Temmuz'da Nevşehir geneli  ile birlikte Türkiye’nin 90 bin camiinden gece saat 00.13'te salâlar okunacak, cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık kalacak.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in imzasıyla tüm il ve ilçe müftülüklerine "15 Temmuz Programları" konulu gönderilen genelgeye göre, "Ezanları Susturan Darbelerden Darbeleri Susturan Salâlara" şiarıyla 15 Temmuz 2016'nın sene-i devriyesinde bütün yurtta programlar düzenlenecek.

Şehitlerimizİçin 100 Bin Hatim…
Türkiye genelinde "Şehitlerimizİçin 100 Bin Hatim Okuyoruz" kampanyası başlatılarak, 14 Temmuz 2017 günü cuma namazı öncesinde camilerde vaaz yerine bütünşehitlerin ruhlarına ithafen "Kur'an-ı Kerim Ziyafeti" düzenlenecek ve okunan 100 bin hatm-i şerifin duası yapılacak.

Türkiye genelinde tüm camilerden dua okunacak…

Türkiye genelinde tüm camilerde okunacak duada, şu ifadelere yer verildi:

"Ya İlahi! 15 Temmuz gecesi hainlere, zalimlere, ihanet şebekelerinekarşımilletçeyekvücutolduğumuz gibi bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi daim eyle. Bölünüpparçalanmaktan, dağılıp bozulmaktan bizleri muhafaza eyle. Yaşadığımız bu meş'um hadiseden ders alarak milletçe birbirimize kenetlenmemizi lütfeyleAllahım! Birbirimizin varlığını kendi varlığımız, hukukunu kendi hukukumuz sayabilmeyi bizlere bahşeyle Allahım! Fitne ve fesada, hile ve tuzağakarşı feraset ve basiretle davranmamızı ihsan eyle Allahım! Şehitlerimizinuğrunacanlarını verdikleri davalarına sahip çıkacak imanlı, ihlaslı, vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirmeyi bizlere nasip eyle Ya Rabbi!"

14 Temmuz Cuma günü tüm camilerden hutbe okutulacak…
Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan 15 Temmuz konulu hutbe, 14 Temmuz Cuma günü tüm cami ve mescitlerde okutulacak. Öte yandan, tatil beldelerinde yer alan camilerde ve Arap nüfusunyoğunolduğu yerlerde hutbenin İngilizce ve Arapçası da irad edilecek.

Yaz Kur'an kurslarında "Şehitlerimizi Anma Özel Programı"…
15 Temmuz sürecininözellikle gelecek nesiller nezdinde bir ruha dönüştürülmesi amacıyla 14 Temmuz Cuma günü tüm yaz Kur'an kurslarında "Şehitlerimizi Anma Özel Programı" da gerçekleştirilecek.

90 bin camiden salâ okunacak…
15 Temmuz 2017 Cumartesi gününü Pazar’a bağlayan gece, saat 00.13'te Nevşehir ile beraber 81 ilde 90 bin caminin tümünde eş zamanlı olarak salâlar okunacak, cami ve minarelerin ışıkları sabah namazına kadar açık tutulacak.

Mahya asma imkanı bulunan camilerde, "Şehitlerimize Rahmet Olsun, Birliğimiz Daim Olsun", "Şehitlerimize Rahmet Olsun, Kardeşliğimiz Daim Olsun", "Birliğimiz ve Kardeşliğimiz Daim Olsun" yazılı mahyalar asılacak.

15 Temmuz’u anlatan paneller düzenlenecek…

15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri, 14-21 Temmuz'da ziyaret edilerek, 14-28 Temmuz'da 81 il merkezinde "15 Temmuz, Din ve Değerlerimiz" başlığıyla paneller düzenlenecek.

Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan "15temmuz.diyanet.gov.tr" web sayfası üzerinden ise personel bilgilendirilecek, sitedeki bilgi ve materyaller çalışma alanlarında kullanılacak.

Öte yandan, Diyanet İşleri Başkanlığınca, "Gazilerin Dilinden 15 Temmuz" adlı kitap yayımlanacak, 15 Temmuz özel belgeseli ve özel kısa filmler yayınlanacak.
Diyanet TV ve Diyanet Radyo, 15 Temmuz'da, tüm gün özel yayın yapacak, anma törenlerine canlı bağlanacak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.