banner461
banner195

Fikirler çalınmakla değil gerçeğe dönüştürülmekle değer kazanır.

Ürgüp esnaf ve sanatkarlar odası Başkanı Süleyman Özaşık, yönetim kurulu üyeleri ve adaylığı konusunda haber merkezimize bazı açıklamalarda bulundu.

Fikirler çalınmakla değil gerçeğe dönüştürülmekle değer kazanır.
20 Ocak 2014 Pazartesi 10:47

banner143
banner134

 Ürgüp esnaf ve sanatkarlar odası Başkanı Süleyman Özaşık, yönetim kurulu üyeleri ve adaylığı konusunda haber merkezimize bazı açıklamalarda bulundu.

           Özaşık, yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptığı süre içerisinde esnafların sorunlarını daha yakından takip etme imkanı bulduğunu ve bu sorunları çözme konusunda birikim edindiğini belirterek ’’Esnafımız ilgi ve alakadan başka bir şey istemiyor, bugüne kadar oda başkanının adını dahi bilmeyen esnaflarımız var biz bu algıyı yıkmaya geliyoruz. dedi.

           Hiç bir zaman odayı kazanç ve siyaset kapısı olarak görmediklerini ifade eden Başkan Özaşık, görev yaptığı son 6 ayda yönetim kurulu üyeleri ve kendisinin maaşlarından %50 feragat ederek odaya yaklaşık 12,000.00 TL katkı sağladıklarını ve bu uygulamanın seçimi kazanmaları durumunda da aynen devam edeceğini belirtti.

            Yönetim kurulunu oluştururken ilçemizde yıllardır tanınan, sevilen ve halkımızın temel ihtiyaçlarını karşılamada esas alınan kişilerden oluşturmaya gayret ettiklerini ifade eden Süleyman Özaşık,  odamızın belirleme yetkisi olan ücret tarifelerinde tarafsız davranacak ve kendi çıkarı için kullanmayacak esnaf ve sanatkarların tercih edildiğini açıkladı.

            Yönetim kurulu ile birlikte aday  olduklarında hiç kimseden  onay almadıklarını ve kimsenin talimatıyla da hareket etmediklerini belirterek bundan sonrada "her dönem başka yönetimlerle nikah kıyanlardan, fikir hırsızlığı‘’ yapanlardan olmayacaklarını söyledi.

Özaşık sözlerini şöyle sürdürdü:           

Bugüne kadar yaptığı görevlerin çoğunun gönüllülük esasına dayandığını ve bu görevlerin birçoğundan ücret dahi almadığını bunun ilgili kurumlardan öğrenilebileceğini belirterek "aday olan arkadaşlardan bazıları başka eksiğimizi bulamadıkları  için bizi bu şekilde karalamaya çalışıyorlar, halbuki bu tür söylentileri çıkartarak oy isteyenler öncelikle kendi dürüstlüklerini ölçmeleri lazım, önce aynaya baksınlar sonra bize çamur atmaya kalksınlar” dedi.

            Esnaf ve sanatkarlarımıza bazı aday arkadaşların vaadettiği gibi esnaf oteli yada  öğrenci yurdu yaptırmayı, belediyeciliğe soyunup sanayi yollarını asfalt yaptırmayı, bankacılık yapıp odadan faizsiz kredi vermeyi veya hükümetin  yerine geçip aidatları düşürmek gibi komik vaatlerde bulunamayacağını dile getirerek, kendilerinin günün 24 saati hüzünlü ve mutlu gününde esnaf ve sanatkarların yanında olan, ancak birlik beraberliği ve dürüstlüğü vaat edebileceğine değinen Süleyman Özaşık, esnafımıza yalnızlığı unutturacağız diyerek açıklamalarına son verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.