banner461
banner195

Fotovoltaik kolektör 6 yılda kendini amorti ediyor

SRC ENERJİ yönetim kurulu başkanı Asım SÜRÜCÜ, güneşten elektrik enerjisi üreten fotovoltaik kollektörlerin bağ evleri,mandıra,ev, işyeri, sanayide kullanabildiğini ve 6 yılda masrafını amorti ettiğini söyledi.

Fotovoltaik kolektör 6 yılda kendini amorti ediyor
08 Mayıs 2014 Perşembe 11:21

banner143
Fotovoltaik kolektör 6 yılda kendini amorti ediyor
İlgili Galeriye Git
banner134

 SRC ENERJİ yönetim kurulu başkanı Asım SÜRÜCÜ, güneşten elektrik enerjisi üreten fotovoltaik kollektörlerin bağ evleri,mandıra,ev, işyeri, sanayide kullanabildiğini ve 6 yılda masrafını amorti ettiğini söyledi. Güneşten elektrik enerjisi üreten fotovoltaik güneş kolektörünün yeni bir sistem olduğunu kaydeden SÜRÜCÜ, yenilenebilir güneş enerjisi hakkında teşvik yasalarının da çıktığını ve güneş enerjisinden üretilen elektriğin şebeke sisteminde de kullanılabildiğini hatırlattı. Elektriğin yılda yüzde 8.5 civarında zamlandığı düşünülürse 6 yılda kendini amorti eder. 25 yıl ömrü olan bu ürünlerde firma olarak akülü veya aküsüz sistemler,inverter, pano, kullanım için tüketici ihtiyacına göre paket ürünler hazırladık" dedi.

SÜRÜCÜ, Günümüzde özellikle elektrik olmayan noktalarda elektrik hattının getirilme maliyetlierini düşündüğümüzde çok ciddi maliyetlerle karşılaşıldığını belirterek Solar sistemlerin neredeyse yarı fiyatına mâl olduğunun belirtti.

             TÜRKİYE'nin en büyük panel üreticisi olan PLURAWATT'ın Nevşehir bayisi olduklarını belirten SÜRÜCÜ enerjisi konusunda bağımsız bir TÜRKİYE için ciddi bir adım atıldığını belirtti.

Sistem kurulumu yaptıkları bir kaç yerin de fotograflarını bizimle paylaşan SÜRÜCÜ yeni devlet hasthanesi kavşağında faliyetlerine devam etmektedir.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevsehirlii - 4 yıl önce
Zengin dukkan acinca reklam bedavaa
Avatar
emh - 4 yıl önce
güneş enerjisi gibi bu paneller de çok kısa zamanda evlerin çatılarında göreceğiz galiba herkes kendi elektriğini kendi üretcek gibi yaşasın güneş
Avatar
Nevsehirliyee cevap - 4 yıl önce
Kasılma guzum kasılma davul gibi gerilmişssin her kimsen hasetllikten geberecen