banner461
banner195

Gazeteci Yazar Süleyman Doğan, Üniversite Öğrencileri İle Buluştu

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde ’Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar’ konulu konferans düzenlendi.Konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Gazetesi Yazarı Doç. Dr. Süleyman Doğan, yeni ve geleneksel eğitim...

Gazeteci Yazar Süleyman Doğan, Üniversite Öğrencileri İle Buluştu
20 Nisan 2016 Çarşamba 08:55

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde ’Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar’ konulu konferans düzenlendi.
Konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Gazetesi Yazarı Doç. Dr. Süleyman Doğan, yeni ve geleneksel eğitim öğretimi karşılaştırdı. Süleyman Doğan, bütün dinlerin eğitim ve öğretimine önem verdiğini belirterek, Kuran’ın ilk ayetinin ‘oku’ emri ile başladığına dikkat çekti. Günümüz öğrencilerinin oturan ve dinleyen nesil olmadığını kaydeden Doğan, “Yeni nesil araştıran kes-yapıştır yapan bir nesildir. Yenilikçi eğitim modelleri öğrenme sürecini kolaylaştırır, yönetişimi sağlamlaştırır. Geleneksel yöntemlerle öğrencinin 15-20 dakika konsantrasyonu sağlanabiliyor. Öğrenmeden çok ezbere dayalı eğitim idi. Yeni öğretim modelinde öğretmen öğrencinin doğru düşünceyi ya da cevabı bulabilmesi için kendi bilgisini gizlemeli ve açık uçlu bir diyalog ortamı oluşturmalıdır. Öğrenci aktif rol üstlenirken, öğretmen rehber rolü üstelenmektedir.” diye konuştu.
Konferans sonrasında ise Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, gazeteci Doç. Dr. Süleyman Doğan’a günün anısında plaket takdim etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.