banner461
banner195

Gaziantep'teki Fuara Nevşehir Damgasını Vurdu

Gaziantep'te düzenlenen İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarında Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi standı yoğun ilgi görüyor.

Gaziantep'teki Fuara Nevşehir Damgasını Vurdu
03 Kasım 2017 Cuma 22:29

banner143
banner134
Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda açılan, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumunca düzenlenen, hükümlü ve tutukluların eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında hazırladığı el emeği ürünlerin tanıtımı ile satışının yapıldığı "İşyurtları Ürün ve El Sanatları Fuarı"na vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde Tutuklu Ve Hükümlülerin ürettiği ürünler Gaziantep'te düzenlenen fuarda görücüye çıktı.

Beş gün boyunca sürecek ve birbirinden farklı ürünleri uygun fiyata alma imkanına kavuşan Gaziantepililer fuarın Gaziantep’ee düzenlenmesinin memnuniyetini yaşadı.

Yoğun ilgi gören Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi standını çok sayıda Gaziantepli vatandaş ziyaret etti.

Nevşehir standında Çini vazo ve tabakların yanında, üzerinde Kapadokya bölgesine has çıkarma resimlerinde bulunduğu çanak çömlekler arasında hemen hemen her bütçeye ve beğeniye uygun ürünler yer alıyor.


 Gaziantep Fuarında Nevşehir Cezaevi Rüzgarı
Fuarda, hükümlülerin hayallerini, düşüncelerini, hasret ve özlemlerini nakış nakış işlediği ürünler sergilendi. Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından Gaziantep'te düzenlenen "Ürün ve El Sanatları Fuarı"nda sergilenen Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevinde Tutuklu Ve Hükümlülerin ürettiği el emeği ürünler büyük ilgi görüyor.

Son yıllarda evlerin önemli dekorasyon ürünleri arasına giren perforje ürünlerinde sergilenerek satışa sunulduğu Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi hükümlü ve tutukluların ürettiği hediyelik eşya satış reyonunda çok çeşitli ev dekorasyon ürününü de bulabilmek mümkün. Çini tabaklardan, vazolara, anfora, Deri Çantalar, çerezlik ve su testilerine kadar pek çeşit ürününün sergileneceği fuarın Nevşehir standında Çini reyonunda ürünlerin fiyatları da hemen hemen bütçeye uygun.


Gaziantep'in ev sahipliğinde, Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu tarafından düzenlenen Ürün ve El Sanatları Fuarı, 09 Kasım'a kadar açık olup, saat 09.00-19.00 arası ziyaret edilebilecek. Fuarda  Nevşehir ili ile birlikte 60 farklı ceza infaz kurumunda bulunan hükümlü ve tutuklular tarafından üretilen gıdadan tekstile, mobilyadan hediyelik eşyaya kadar yüzlerce çeşit ürün sergilenecek ve satışı yapılacaktır.

Gaziantep'te açılacak olan Fuarın ilk girişinde Nevşehir standı yer alıyor.Haber: Abdulkadir Uygur Gaziantep'ten bildiriyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.