banner461
banner195

Geleneksel El Sanatlarımızı Öğreniyorlar

Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda yetişkin bayanlar geleneksel el sanatlarımızı da öğreniyorlar.

 Geleneksel El Sanatlarımızı Öğreniyorlar
04 Mayıs 2015 Pazartesi 16:40

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda yetişkin bayanlar geleneksel el sanatlarımızı da öğreniyorlar.

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde geçtiğimiz yılın Eylül ayında açılan ve Haziran ayında tamamlanması planlanan El Nakışı kursunda 20 dolayında yetişkin bayan tel kırma, el nakışı ve el örgüsü gibi yöremizde de bir hayli yaygın el sanatlarını öğreniyorlar.

Yöremizde özellikle evlenecek olan genç kızların büyük önem verdiği Çeyiz alışkanlığının sürdüğüne dikkat çeken kurs yetkilileri, bu kursta genç kızların çeyizlerine koyabilecekleri el ürünlerini, yetişkin bayanların ise evlerinde kullanabilecekleri el nakışı ürünlerini burada öğrenebildiklerini belirttiler.

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü bünyesinde açılan bu kurs Haziran ayından sonra talep olması durumunda yeniden açılacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.