banner461
banner195

Genç Memur-Sen İl Başkanı Keser, “Yeni Bir Dünya İstiyoruz”

Memur-Sen’in yeni gençlik oluşumu Genç Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, insan hakkı ihlallerinin yaşanmadığı yeni bir dünya umut ettiklerini dile getirdi.

Genç Memur-Sen İl Başkanı Keser,  “Yeni Bir Dünya İstiyoruz”
11 Aralık 2013 Çarşamba 12:17

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Memur-Sen’in yeni gençlik oluşumu Genç Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, insan hakkı ihlallerinin yaşanmadığı yeni bir dünya umut ettiklerini dile getirdi.

İnsanın insana yaptığı haksızlıkların dünyanın dört bir yanında bugün bir kez daha kınandığını belirten Genç Memur-Sen İl Başkanı Mustafa Hüseyin Keser, “Dünya coğrafyasında haksızlığa uğrayan her bireyin, zulme uğramış her mazlumun hakkını savunmaktan yanayız. Ne mazlumun kimliğini sorarız, ne zalimin. Allah’ın yarattığı insanoğluna kim haksızlık etmişse karşısındayız. Bugün dünya üzerinde zulme en çok uğrayan ve şu anda bile evlatlarını, kardeşlerini, eşlerini kaybeden Müslüman mazlum kardeşlerimizi anmak için buradayız. Dünyanın en adaletsiz savaşının yaşandığı Suriye’de, seçilmiş hükümete karşı darbe yapılan Mısır’da, ambargo altında inleyen Gazze’de, mezhep savaşına sürüklenen Irak’ta ölen mazlum kardeşlerimizin adını anmak için buradayız. Yurtlarından sürülmüş Myanmarlılar, toprakları gasp edilmiş Doğu Türkistanlıların sesini duyurmak için buradayız. Dini, inancı, milleti, mezhebi, ülkesi, ideolojisi ne olursa olsun milletin iradesine kast eden her kesime ve her eyleme karşıyız ve karşısındayız. Bizler ayrım yapmaksızın çıkarları değil hakkı ve adaleti üstün tutan “yeni bir dünya” istiyoruz. Türkiye’deki gençler olarak dünya gençliğini insan ihlallerine karşı sonuna kadar direnmeye, onurlarına, tercihlerine ve seçimlerine sahip çıkmaya çağırıyoruz. Rabia-tül Adeviyye Meydanı’nda yapılan katliama tanık olan ve bu zulme isyan eden biz gençler kendimiz Rabia Kuşağı olarak adlandırıyoruz. Rabia Kuşağı olan bizler daima adaletin, hürriyetin, meşruiyetin, insan haklarının savunucusu olacağız. Bu değerlerin karşısında duran tüm düşünce ve hareketlerle de her ne pahasına olursa olsun mücadele edeceğiz. Katliamların üzerinden 100 gün değil 100 yılda geçse Mazlumun yanında olmayı sürdürecek, hakkı haykıracak, insanlığı ayakta tutmak için görevde olacağız. Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Memur Sen’in Gençliği olarak diyoruz ki, Dünya İnsan Hakları gününde tüm Batı ülkeleri İslam coğrafyasında yaşanan zulme, adaletsizliğe ve katliamlara sessiz kaldı ama siz sessiz kalmayın. Sesinizi İnsan hakları gününde duyurun. Katliamlar olmasın dünyada, ölümler olmasın. Tüm mazlumların adına hepinizi saygıyla selamlıyoruz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali - 4 yıl önce
bu kşmya çolun çocun lafını dinliyoz
Avatar
cengiz - 4 yıl önce @ali
yazmayı bile beceremedigin o çoluk çocuğu bi araştır bakalım kimmiş.armut piş agzıma düş olmaz ki ama..
Avatar
murat - 4 yıl önce
yüreginize sağlık müdürüm
Avatar
yeserti... - 4 yıl önce
ilginç olan bu karanlık tablonun ordadoğuda yani müslümanların yaşadığı coğrafyada ortaya çıkmasıdır.demekki ordaki insanlarda bir bozukluk var.rabiacı,mezhepçi gibi insanı değilde kendi yandaşlarını temel alan yaklaşımlar bu coğrafyaya hep kan ve gözyaşı getirmiştir.çözüm insanı insan diye kabullenmekle başlar...rabia yaklaşımı maalesef yeni bir nüfuz edinme,yeni bir rant pastası diliminden başka birşey değildir...yine de idealist ve duyarlı yaklaşımınızdan dolayı sizi kutluyor,başarılı adımlarınızı görmeyi umut ediyorum...
Avatar
selim - 4 yıl önce
başkanım düşüncelerimizi çok güzel ifade etmişsiniz teşekkürler.