banner461
banner195

Gençlik Merkezleri Sarıkamış'a yürüyor

Ürgüp Gençlik Merkezi 07/01/2018 Pazar Günü, Saat: 09.30'da Kars Sarıkamış'a gidiyor.

Gençlik Merkezleri Sarıkamış'a yürüyor
03 Ocak 2018 Çarşamba 17:53

banner143
banner134
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, ‘Gençlik Şühedanın İzinde’ sloganıyla 81 ilde düzenleyeceği “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programları”nda binlerce genç, Sarıkamış şehitleri için yürüyecek.
Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitleri’ni Anma etkinlikleri 5-6-7 Ocak 2018 tarihlerinde başta Sarıkamış olmak üzere 81 ilde gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında 7 Ocak’ta başta Sarıkamış olmak üzere tüm illerde “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” Anma Yürüyüşü düzenlenecek.
Nevşehir Gençlik Merkezleri olarak "Sarıkamış Şehitleri"ni anmak için yürüyoruz.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri Kars Sarıkamış ile birlikte aynı tarihte ve saatte 81 İl Merkezinde olacak şekilde Nevşehir / Merkez'de Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü Tesislerinde toplanılacak olup aynı zamanda başlangıç noktamızdır. Nevşehir şehitliğinde son bulacak olan yürüyüşümüz, şehitlikteki anma programından sonra servislerle katılımcılar şehir merkezine taşınacak. Yol güzergahında bizimle birlikte 103 yıl önce Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 92 Bin Vatan Evladımızı anmak ve "Sarıkamış Ruhu"nun manevi ikliminin hissedilmesi için yürüyüş programı düzenliyoruz.
Yürüyüş başlamadan önce katılımcılara atkı, bere, eldiven ve Türk Bayrağı hediye ediyoruz. Tüm Gençlerimizi ve Halkımızı bekliyoruz.
Etkinlik 07/01/2018 Pazar Günü, Saat: 09.30'dur.​

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.