banner461

Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı İçin Son Durum

Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı İçin Talep Toplama Aşamasına Gelindi

Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı  İçin Son Durum
27 Nisan 2017 Perşembe 10:49

banner143
banner134
04 Mart 2017 tarihinde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaretlerinde Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Arif Parmaksız tarafından gündeme getirilen ve Başbakanımızın talimatları ile çalışmalarına başlanılan Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı ile ilgili açıklamalarda bulunan M. Arif Parmaksız şunları ifade etti;

“Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın talimatları ile Nevşehir İli, Merkez İlçesi, Göre Kasabası Çayırlık Mahallesi’nde Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı ile ilgili olarak Göre Belediye’sinin destekleri ile çalışmalara başlanılmış, TOKİ ile görüşmeler yapılmıştır. Kısa sürede alanın kurulacağı bölge ile ilgili imar çalışmaları tamamlanarak TOKİ işbirliği ile çalışmalara hız verilecektir. Bu sebeple; alanda yer almak isteyen gıda imalatçıları ile depo alanına ihtiyaç duyan üyelerimizin Odamıza müracaat ederek alan talebinde bulunmaları gerekmektedir.”

Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı ile ilgili talep toplanmasını takiben talepçiler ile de bir araya geleceklerini ifade eden Parmaksız; Nevşehir’imizin önemli ihtiyaçlarından biri olan Gıda İmalat Sanayi ve Karma Depolama Alanı kurulması için gayret gösteren başta Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki olmak üzere herkese teşekkür ettiklerini ifade etti.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.