banner461
banner195

Giden Gidene

Nevşehir’de 1990’lı yılların başında hizmete giren ve zaman zaman yapılan tadilatlara rağmen üst katlarındaki tahribatın göze çarptığı Valilik binaları boşalıyor.

Giden Gidene
01 Şubat 2014 Cumartesi 10:09

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de 1990’lı yılların başında hizmete giren ve zaman zaman yapılan tadilatlara rağmen üst katlarındaki tahribatın göze çarptığı Valilik binaları boşalıyor.

Emniyet Müdürlüğü ve Adliye binasının dışındaki binalardan adeta kaçış devam ediyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının da önümüzdeki yıllarda yeni binasına taşınacak olması Valiliğin de gün gelip taşınabileceğini gösteriyor.

Şimdilerde Valilik makamı katındaki tadilat devam ederken, İl müftülüğünün yeni yapılacak Müftülük Sitesine taşınacak olması da Valilik binalarının eskisi işlevselliğini kaybettiğini açıkça ortaya koyuyor.

Hatırlanacağı üzere; Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Tapu Kadastro İl Müdürlüğü Valilik binalarını en son terk eden müdürlükler olmuştu. Yeni adliye binasının inşa edilmesiyle birlikte Nevşehir Valiliği binalarının durumunun ve eski işlevselliğinin kalmadığı gün gibi ortaya çıkacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

Etiketler; #Giden Gidene

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
şemsi paşa pasajı - 4 yıl önce
bu beton yığını nevşehire yakışmıyor. yıkıp, yöresel mimariye uygun kullanışlı bir bina yapmalı. sayın valimizden bunu bekliyoruz. artık vekillerden umudu kestik.
Avatar
NEVŞEHİR - 4 yıl önce
memleketimizin ortasinda çok çirkin bir görüntü.doğru düzgün bir şekile dönüştürülebilir..
Avatar
... - 4 yıl önce
bu durumlarda vatandaşı yoruyorlar farkında değiller.