banner461
banner195

Göktürk’ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Murat Göktürk tüm kadınların '8 mart Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularıyla kutladığını söyledi.

Göktürk’ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
07 Mart 2013 Perşembe 15:14

banner143
banner134
Kadınların, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında başarıyla görev aldığını belirten AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Murat Göktürk, "Ak Parti siyasetiyle saymış olduğum alanlarda kadınlarımızın başarıları ve sayıları kat kat artmış, kendilerine daha da önemli görevler verilmiştir." dedi.

Ülkemizin Kurtuluş mücadelesinde ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda Anadolu kadınının oynadığı rol hafızalarımızdan silinmemektedir diyen AK Parti Milletvekili Murat Göktürk, "Nitekim büyük Atatürk, "Dünyada hiçbir milletin kadını, ‘ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, milletimi zafere götürmekte Anadolu kadını kadar himmet gösterdim' diyemez" sözleriyle Anadolu kadınının milli mücadelede oynadığı can alıcı rolü özetlemiştir. Atatürk, Avrupa'nın en köklü demokrasilerinden Fransa, İtalya ve İsviçre'den önce kadınlarına seçme-seçilme hakkını vererek, Cumhuriyetimizin temelinin kadınlarımızın emeği ile işlenmesini sağlamıştır.

 

Bugün Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, kadınlarımızın arzu ettiğimiz konuma ulaşması için önemli çalışmalara imza atıldığını görmekteyiz. Artık kadınlarımız her zamankinden daha güçlü ve ülkemizin yönetimi ve geleceğinde daha fazla söz sahibidir." diyerek sözlerine son verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.