banner421
banner461
banner195

Göktürk'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Murat Göktürk tüm kadınların '8 mart Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularıyla kutladığını söyledi.

Göktürk'ten 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Murat Göktürk, 8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Göktürk, mesajında,AK Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana kadını ve gençliği merkeze alan yönetim anlayışındaki kararlı duruşunun kadınları cesaretlendirdiğini söyledi.

Göktürk, kadın ve anne olmanın aynı gönül diliyle konuşma anlamına geldiğini belirtti.

Türkiye’de terör oyununu kadınlar ve annelerin bozacağını belirten AK Parti Nevşehir Milletvekili Av.Murat Göktürk, kırmızı çizgilerinin  Tek Vatan, Tek Bayrak, Tek Millet ve Tek Devlet olduğunu belirterek, “Kadının ve ananın gönül dili birdir. Kadınlar terörün değil barışın ve huzurun merkezinde olmalıdırlar. Çünkü Kadınlar-analar kalkınmanın, barış ve huzurun anahtarıdır. Anneliğin ideolojisi yoktur, olmamalıdır. Israrla Analar ağlamasın diyoruz. Ana yüreğinin, kadın yüreğinin terörü bitirecek güçte olduğunu çok iyi biliyoruz. 8 Mart 1857 yılında New York’taki grevde ölen 129 işçinin bir çoğunun kadın olmasından dolayı kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar günündeki dayanışma, bugün ülkemizde terörün bitmesi ve ülkemize huzurun gelmesi için çok önemli bir örnektir” dedi.

Türkiye'de 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandığını hatırlatan Göktürk, şöyle devam etti;  “Artık Kadınlar; hayatın bütün alanlarında yer alarak daha kararlı bir duruşa sahipler. AK Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana kadını ve gençliği merkeze alan yönetim anlayışındaki kararlı duruşu kadınlarımızı cesaretlendirmiştir. Merkezinde insan çizgisinde hizmet olan AK Parti iktidarı politikalarında kadına pozitif ayrımcılık yaparak toplum içindeki fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Türkiye’nin huzura ihtiyaç duyduğu bu dönemde bunu tesis edecek en büyük dil kadınlarımızın gönül dilidir, duygusudur. Gönül dilinde rahmet ve huzur olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur dilerim.”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.