banner461
banner195

Görbir Derneğinden Mısır Kararlarına Kınama

Nevşehir Belediye Meclis üyesi ve Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (Gör-Bir)Nevşehir Şube Başkanı Erol Mutlu, Mısır’da darbe karşıtı 529 kişi hakkında idam cezası verilmesini kınadı.

Görbir Derneğinden Mısır Kararlarına Kınama
10 Nisan 2014 Perşembe 14:13

banner143
banner134
Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (Gör-Bir)Nevşehir Şube Başkanı Erol Mutlu yaptığı açıklamasında;
“Türkiye’de Gezi Parkı olayları başladıktan sonra Türkiye’yi karıştırmak isteyen karanlık güçler ülkemizde bunu başaramayınca ne yazık ki senaryonun diğer aşaması olan Mısır’da hedefteydi. Mısır’ı karıştırdılar ve bu hale getirdiler. Orada sandıkla iş başına gelmiş olan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, darbe ile karanlık ellerle al aşağı edilip bugün o siyasi partide devlet kademelerin vazifeli olan yöneticilere 529 kişiye idam cezası verildi. Türkiye bunu tanımıyor. Bizim inancımıza göre eğer bir yanlışı gördüğünüz zaman bunu elinizle düzeltin. Elinizle düzeltemezseniz dilinizle düzeltin. Dilinizle de düzeltemezseniz kalbinizle buğz edin ki buda imanın en zayıf göstergesidir diyor peygamber efendimiz. Bizde dilimizle bunu düzeltmek için basın açıklamasıyla beraber dua ediyoruz. İnşallah rabbim bu yaptığımız çalışmaları kabul eder. Dünyada bir zulüm vardır. Bu zulmü dünyada hiç bir müslüman ülkesi dur diyemediği dönemde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun Başbakanı one minute çıkışıyla dur demişti. Bu dik duruşumuz Türkiye içindeki iş birlikçileri hemde dünyadaki belirli mihrapları rahatsı etmiştir. Son 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de var gücüyle iktidarımıza saldırmışlardır. Fakat bir netice alamamışlardır. Bütün dünyadaki insanlık balinalara bir şey olduğunda dünyada seferber olan insanlık 29 insan siyasi düşüncesiyle idam edilecek. Dünyanın buna tepki göstermesini istiyoruz” dedi.


Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği (Gör-Bir)Nevşehir Şube Başkanı Erol Mutlu, Ayrıca Bu vesile ile 
Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayaımladığı kutlama mesajında da ;Devletin köklü kuruluşlarından emniyet teşkilatının, 169 yıldır canla başla milletin canını ve malını korumak adına hizmet verdiğini belirtti."Görevini her zaman fedakarca yapan ve gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getiren Polisimiz, Milletimizin can ve mal güvenliğini, huzurunu temin ve muhafaza ederek her zaman halkımızın sevgi ve takdirini kazanmıştır. Başta Üzümlü İlçe Emniyet Müdürlüğümüz olmak üzere tüm Emniyet teşkilatımızın 169. Kuruluş Gününü kutluyorum. Şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet; Ailelerine sabır ve görevi başındaki tüm emniyet teşkilatımızın her bir ferdine kolaylıklar diliyorum." dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.