banner461
banner195

Göreme’de Peyzaj mimarları çalışma yapıyor

Göreme’de proje çalışması yapan peyzaj mimarları hazırlayacakları proje ile hem Göreme merkezini hem de vadileri yeniden canlandıracak.Göreme Belediyesi öncülüğünde ve işbirliğinde Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odasına bağlı Peyzaj...

Göreme’de Peyzaj mimarları çalışma yapıyor
31 Ağustos 2016 Çarşamba 14:35

banner143
banner134
Göreme’de proje çalışması yapan peyzaj mimarları hazırlayacakları proje ile hem Göreme merkezini hem de vadileri yeniden canlandıracak.
Göreme Belediyesi öncülüğünde ve işbirliğinde Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odasına bağlı Peyzaj Mimarları Odası Başkanlığınca yürütülen çalışma kapsamında peyzaj ve mimari alanında 3 Profesör, 2 Doçent, 5 Öğretim Görevlisi, 1 Heykeltıraş ve 19 farklı üniversiteden toplam 30 öğrenci geniş kapsamlı bir çalışma başlattı.
Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil yaptığı açıklamada çalışmaların Göreme’nin tarihi ve doğal dokusuna sadık kalınarak bir ortaya çıkacağını söyledi. Cingil, “Göreme tarihi, doğal ve arkeolojik yönden çok zengin bir belde. Bu kapsamda peyzaj mimarlarımız ve öğrencileri Göreme’yi iki farklı bağlık altında ele alıyorlar. Birisi şehir dokusuna planlanan çalışmalar diğeri ise turistik vadilerimizin düzenlenmesine yönelik çalışmalar. İşinde uzman isimler bu çalışmaları yürütüyorlar. Göreme’nin bütün değerlerine sadık kalınarak en güzel çalışma nasıl ortaya çıkar onu yapmayı planlıyoruz. Yapacağımız bu çalışmaların Göreme’yi daha güzel ve düzenli bir hale kavuşturacağına inanıyorum” dedi.
Peyzaj mimarları Göreme’de yaklaşık on beş günlük çalışma sonunda projeleri teslim edecekler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.