banner461
banner195

Görev Süreleri Ne Olacak?

Son aylarda Nevşehir’in protokol listesinde bazı isimlerin değiştiği gözlendi. Peki İl Jandarma Garnizon Komutanından, İl Emniyet Müdürüne, Başsavcı’dan, İl Milli Eğitim Müdürüne ilimize yeni atananların görev süresi ne olacak.

 Görev Süreleri Ne Olacak?
04 Eylül 2014 Perşembe 12:48

banner143
banner134

 Görev Süreleri Ne Olacak?

NEVŞEHİR(MHA) Son aylarda Nevşehir’in protokol listesinde bazı isimlerin değiştiği gözlendi. Peki İl Jandarma Garnizon Komutanından, İl Emniyet Müdürüne, Başsavcı’dan, İl Milli Eğitim Müdürüne ilimize yeni atananların görev süresi ne olacak.

Son dönemlerde ilimizde yeni göreve başlayan isimlerden biri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İsmail Cihan. Kendisinden önceki il özel idare genel sekreteri o koltukta 8 yıla yakın bir süre oturdu. Cihan’ın o koltukta ne kadar süreyle oturacağı bilinmez ama ne yazık ki il özel idaresi genel sekreterlik makamında Ahmet Belada gibi kısa süreli o koltukta oturabilen bir isimde var geçmişte.

Bugünlerde iadeyi ziyaretlerde bulunmaya devam eden İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya’nın geçmişte görev yapan komutanlara bakıldığında şimdiden kestirmek zor görünüyor. Zira kendisinden önceki komutan emekliye ayrılmıştı.

1.5 yıla yakın bir süre Nevşehir’de Cumhuriyet Başsavcılığı görevinde bulunan ismin yargıdaki değişim rüzgarları doğrultusunda tayinin çıkması ile bu göreve atanan Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosun’da ilimizde yeni göreve başlayan isimlerden. Yeni bir rüzgarla kısa süreli mi görev yapıp yapmayacağını şimdiden söylemenin oldukça güç olduğu ilimizde Başsavcı Tosun’da görev süresi itibariyle gözlerin üzerinde olacağı isimlerden biri.

Sık sık Nevşehirli olduğunu ve kendi memleketinde SGK İl Müdürü olarak görev yapmaktan büyük onur duyduğunu dile getiren eski İl M. Ali Yıkarbaba 1.5 yıla yakın bir süre bu görevde kalabildi. Yıkarbaba’nın yerine bu göreve getirilen Kemal Duran’ın görev süresi de belirsiz.

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sebahattin Sarrıdoğan, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Şemsiddin Çetin, KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Necati Günaydın, OSB Müdür Vekili Mehmet Çiçek, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu gibi isimlerde ilimizde yeni göreve başlayan isimler arasında ve önümüzdeki aylar bu isimlerin görev süresinin ne olacağı sorusuna da cevap olacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.