banner461
banner195

Göre’ye 1.5 Milyon TL’lik Turizm Yatırımı

Kapadokya Butik Otel firması Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu desteğiyle yapılacak olan Butik Otel Projesi TKDK binasında Kapadokya Butik Otel Müdürü Mustafa Ertaş ve TKDK Nevşehir il koordinatörü Murat Asıltürk arasında sözleşme imzalandı.

Göre’ye 1.5 Milyon TL’lik Turizm Yatırımı
06 Eylül 2014 Cumartesi 23:25

banner143
banner134

 Göre’ye 1.5 Milyon TL’lik Turizm Yatırımı

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Butik Otel firması Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu desteğiyle yapılacak olan Butik Otel Projesi TKDK binasında Kapadokya Butik Otel Müdürü Mustafa Ertaş ve TKDK Nevşehir il koordinatörü Murat Asıltürk arasında sözleşme imzalandı.

Kapadokya Hill Turizm Otelcilik Ticaret Limited Şirketi tarafından 12. Çağrı döneminde kuruma sunulan konaklama Tesisi projesi onaylandı. Yatırım Merkez Göre kasabasında gerçekleştirilecek olup yatırım toplam tutarı 1 Milyon 427 bin 450 Yatırımın tamamlanmasının ardından 713 bin725 TL hibe sağlayacak. 

25 oda, 1 internet ve kütüphanesi, 100 kişilik toplantı salonu, 100 kişilik yemekhanesi bulanacak otelin her yerinde internet erişimi sağlanacak. Yöresel Beyaz taş kaplama olacak butik otelin 2016 yaz sezonunda tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor.

TKDK desteklerine değinen Ertaş, Bu tarz kamu kaynaklarının kullanımının hem firmaları hem de bulunduğu şehri geliştirmeye yönelik önemli kaynaklar olduğunu söyledi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.