banner461
banner195

Gülşehir'de Lavra ve Haşere Üreme Noktaları İlaçlanıyor

Gülşehir Belediyesi ilçede haşere ve sineklerin üremesini engellemek için larva noktalarına yönelik ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Gülşehir'de Lavra ve Haşere Üreme Noktaları İlaçlanıyor
15 Mart 2018 Perşembe 21:02

banner143
banner134

Gülşehir Belediyesi ilçe halkının daha rahat bir yaşantı sürdürebilmesi için başlatılan yeni dönem larva ilaçlama çalışmaları çöp Konteynırları, öz kanal içleri, kızılırmak kenarları ile küçük ve büyükbaş mandıralarda yapılıyor. Tespit edilen noktalarda ilaçlama çalışmaları kapsamında periyotlar halinde etaplara ayrılarak çalışma yapılıyor. Yaz aylarında sivrisinek, sinek, karasinek ve haşere oluşumun önüne geçmek için ilçe merkezi ve mahallelerde çalışmaları aralıksız devam ediyor. Çalışmalar kapsamında ilçe merkezinde başta çöp merkezleri olmak üzere ULV ilaçlama araçları ile sinek ve haşere oluşumun önüne geçmek için yeşil alanlar, park ve bahçeler, su birikintileri, bataklık, kanallar, fosseptik çukurlar ve mandıralarda etkin bir şekilde ilaçlama yapılıyor.
Kış dönemi, bahar dönemi ve yaz dönemi olarak yılda 3 defa periyodik olarak çalışmaların gerçekleştiğini ifade eden Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, Haşerelerin üreme kaynağı olan sulak yerlerin karasinek ve sivrisinek larvalarına karşı ilaçlama faaliyetlerinin yapıldığını vurguladı.  Gülşehir genelinde sineksiz bir yaz geçirmesinin planlandığını belirten Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy;  " İnsanların yaşadıkları yerleri yaşanmaz hale getiren, hastalık etkeni vektörlere karşı etkin mücadele devam ediyor. Belediye olarak halk sağlığını korumak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. İlaçlama çalışmalarımız sayesinde sadabad parkımız başta olmak üzere mahalle parkları, çöp konteynırları ve bataklıklar uçkun, larva, karasinek ve sivrisinek gibi haşerelere karşı ilçalanmaya devam ediyor" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.